Кирил Сазонов: Проект Путіна в Україні згортається – зачищати будуть усіх

Кирил Сазонов: Проект Путіна в Україні згортається – зачищати будуть усіх Проект Путіна в Україні згортається, а значить, зачищати будуть всіх.
Про це у своєму матеріалі для «Espreso» каже журналіст Кирил Сазонов: «Попереду ще багато «нещасних випадків» і серед керівництва так званих «ДНР/ЛНР», і серед їхніх спільників в Україні. Днями помер торговий представник Росії в Нідерландах Олександр Черевко. Кажуть, хворів останнім часом, а тут стало зовсім погано і від систем життєзабезпечення його відключили. Помер він, правда, вже в Москві, але це вже деталі. І це вже восьмий російський дипломат, який помер за останній рік. Вісім дипломатів і всі на цікавих посадах – у такі збіги давно ніхто не вірить. Можливо, комусь здасться, що торговий представник Росії в Нідерландах занадто дрібна сошка, щоб потрапляти в список зачистки «першої черги», але це саме так. Саме Нідерланди мають у процентному співвідношенні найпотужніший експортний товарообіг із Росією серед країн Євросоюзу. Нідерланди мають серйозні економічні зв’язки з Росією, щорічний товарообіг більше як 32 млрд доларів. Тож «друзів Росії» там вистачає. У когось суто бізнес-інтерес, а когось підкуповують вигідними контрактами в обмін на невеликі послуги в політиці або громадській роботі».
Сазонов нагадує, скільки проблем при підписанні Асоціації України і ЄС виникло саме через позицію Нідерландів. Референдум, негативна позиція населення сіл, які часто взагалі не знали, де розташована Україна і що таке асоціація: «Тобто була проведена хороша робота пропагандистів. Серед місцевих. За російські гроші. І хто-хто, а торгпред повинен чудово знати всі явки, паролі, схеми, суми та прізвища одержувачів конвертів зі скромною вдячністю. Що автоматично має на увазі його роботу на інше відомство в Росії. Таких сумісників у них вистачає – ще з радянських часів. Тож знав він дійсно дуже багато. І в якийсь момент це «дуже» перетворилося на «занадто». Ну а далі нещасний випадок або інше відключення від систем життєзабезпечення».
Він звертає увагу, що дві компанії, зареєстровані саме в Нідерландах, виявилися замішаними в скандалі з санкціями проти Росії. Фактично їх звинувачують у постачанні обладнання для будівництва Керченського мосту. Це фірми «Dematec Equipment» і «Bijlard Hydrauliek». Тобто тут не просто порушення санкцій, а ще й участь у проекті на окупованих територіях – так просто не відмиєшся.
«Ось вона – найважливіша для Росії угода, тому що пропагандистське значення Кримського моста переоцінити неможливо. А самі росіяни нічого подібного давно не виробляють. Схилити до співпраці потрібні компанії, зацікавити потрібних людей, розробити всю схему обходу санкцій – ось найважливіше завдання для торгового представника РФ у Нідерландах» - резюмує журналіст, - «Суми фігурують величезні, навіть в офіційних паперах. Але і штрафи в разі викриття захмарні. Загалом, гра з високими ставками. І раптом міністр зовнішньої торгівлі й розвитку Нідерландів Ліліану Плаумен оголошує про початок розслідування по цій угоді за участю «Dematec Equipment» і «Bijlard Hydrauliek». Ось тут російський торгпред і помер».
На його думку, смерть Олександра Черевка – цілком логічний фінал для багатьох високопоставлених учасників окупації Криму і Донбасу. І не тільки для них – ключових і знаючих зайве персонажів будь-якого рівня будуть прибирати з дошки без церемоній і варіантів. Мертві не базікають, в суді показань не дають – таке рішення набагато надійніше, ніж заткнути рот грошима і заборонити виїжджати з країни. А часто і дешевше.
«Російськими дипломатами справа не обмежиться. Учасники операції, в результаті якої збили над Донбасом «Боїнг», в більшості, напевно, вже мертві. Або стануть такими, в разі інтересу до них європейських слідчих. Пропагандисти, спонсори, кур’єри – зачищати будуть усіх. Проект згортається, час прибирати сміття. Тож у нас попереду ще багато нещасних випадків – і серед керівництва так званих «ДНР/ЛНР», і серед їхніх спільників в Україні. Коли сліди замітають, всім начхати на вірність і обіцянку «я вам ще в пригоді стану...», – підсумовує він.
Добавить комментарий