В Україні і сьогодні працюють за аферами Войцеховського

В Україні і сьогодні працюють за аферами Войцеховського Незаконне будівництво на об‘єктах, пов‘язаних із аферою Анатолія Войцеховського, досі триває. Шахраї ховаються за ребрендингом та зміною офіційних замовників.
«Одними із тих, хто потрапив на гачок цієї піраміди, стали інвестори столичного ЖК «Lego House». Через численні порушення домівки людей не можуть здати в експлуатацію, а відтак і під’єднати до важливих комунікацій» - говориться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» телеканалу ЗІК, - «Столичний ЖК «Lego House» заманює потенційного інвестора найдешевшими в області цінами – від 10 тисяч гривень за квадратний метр. До того ж, за інформацією на офіційному сайті, будинки зводять шаленими темпами – по три поверхи щомісяця. Однак забудовником є молода компанія ТОВ «Столицяспецбуд», створена лише трохи більше двох років тому, тоді як будівництво багатоповерхівок розпочалось ще у 2013 році. Комплекс тоді називався «Нова Хвиля-2» і замовником виступало ТОВ «Класика будівництва». Експерти ж зазначають: зміну назви зазвичай використовують, щоб приховати скандальність об’єкту».
«Відбулись чергові скандали і маркетологи з проектантами вирішили зробити ребрендинг», – розповів юрист Олександр Басенко, - «Адже за адресою, де зараз «Lego House», ведеться самочинне будівництво. Ба більше! Декларація про початок виконання підготовчих робіт скасована. У відділі продажу ж переконують: усі дозвільні документи у ЖК є. Проблема виникла лише через те, що змінювалось цільове призначення землі – із культурно-оздоровчого центру на багатоповерховий будинок. Та я переконаний, забудовник не має права зводити там житлові багатоповерхівки. На сьогодні немає належних документів, які б давали право на початок проведення будівельних робіт: ані затвердженого проекту, ані вихідних даних, ані дозволу на виконання. До того ж, там п‘ята категорія складності, ДАБІ мала б погодити початок здійснення цих робіт. Однак, за даними інспекції, такий дозвіл не реєструвався».
Зазначений об’єкт фігурує аж у чотирьох кримінальних провадженнях: шахрайство в особливо великих розмірах, самовільне зайняття земельної ділянки, легалізація та відмивання доходів і самоуправство. Адже ЖК «Нова Хвиля-2» – один із об‘єктів скандально відомого забудовника-шахрая Анатолія Войцеховского. Від його об‘єднання «Укрогруп» постраждало близько 25 тисяч інвесторів.
«Засновником «Класики будівництва» було підприємство управляючої компанії «Сіті груп», яка прямо виходить на Войцеховського. З часом компанія почала діяти більш обережно – на ті чи інші проекти створювались нові підприємства, прямо не зв’язані з суб’єктами «Укогруп», – підкреслює Басенко, «Так, і інвестори ЖК «Нова хвиля-2» купилися на привабливі ціни, які пропонував забудовник у 2013 році, і опинилися у пастці. Зараз серед усіх постраждалих від Войцеховського вкладників 250 клієнтів саме із цього комплексу. У кращому випадку забудовник віддасть інвесторам ключі від їхніх квартир. Однак це незаконно, адже будинок не ввели в експлуатацію. Наприклад, мешканці «Нової хвилі» уже два роки живуть із тимчасовими комунікаціями або взагалі без них. Здавалася б, ЖК, пов’язані із аферою Войцеховського, мали б перебувати під пильним наглядом правоохоронців. Однак незаконне будівництво триває, а керівники, які раніше керували компаніями, знову повертаються на свої місця. Тим часом група інвесторів ЖК «Lego House» вже неодноразово зверталася до представників місцевої влади з проханням про допомогу, адже через численні порушення будинок так і не ввели в експлуатацію та не під‘єднали необхідні комунікації».
І хоча менеджери комплексу обіцяють, що питання вирішиться уже до кінця цього літа, сумнівно, що забудовник дотримає свого слова.
Добавить комментарий