Битва за електронні квитки у житомирському електротранспорті

Битва за електронні квитки у житомирському електротранспорті Між житомирськими можновладцями розгорнулася справжня «битва» за впровадження у громадському транспорті системи електронного квитка. «За» електронний квиток виступає перший заступник мера Житомира Сергій Сухомлин. Він підкреслює, що це суттєво заощадить кошти ТТУ (зарплати кондукторів) і збільшить об’єми виручки. А за для цього потрібно аж 9 млн. грн. Почувши на сесії (14 травня) таку вимогу першого заступника, депутати отетеріли.
«Виживання ТТУ – це не тільки нові тролейбуси. Це і зменшення витрат у тому числі, і облік тієї виручки, яка є в ТТУ. На даний момент ця виручка здійснюється кондукторами» - умовляв їх Сергій Сухомлин. – «Як показує досвід впровадження цих систем у Києві та в інших містах, при введенні електронного квитка виручка виростає на 20-25%».
Його підтримав і заступник мера Євгеній Демчик: «По-перше, це - контроль та облік. По-друге, витратна частина. Сьогодні 200 чоловік займається збором виручки. Це- дуже багато. Ми не можемо сьогодні витрачати 8,6 млн. гривень на збір виручки. При впровадженні системи у перший рік ми запланували додатково отримати 5 млн. прибутків».
Проте, депутатів вони не переконали. Багато хто з народних обранців зауважив, що 9 мільйонів гривень можна витратити на зовсім інші речі. І, до речі, з більшою користю для ТТУ. На вищезгадані 9 млн. можна збільшити кількість ремонтних бригад, відремонтувати, як мінімум 30 тролейбусів, а податки залишити у місті.
Битва за електронні квитки у житомирському електротранспорті В кінці кінців, кошти зарезервували у бюджеті на потреби ТТУ. Але на що ці мільйони підуть - сесія буде вирішувати окремо. Проте, хитрі обранці повідомили ЗМІ, що «знайдеться інвестор, який дасть гроші на систему електронного квитка, то нехай робить. Тоді виділяти гроші з бюджету не доведеться».
Сергій Сухомлин був засмучений твердолобістю депутатського корпусу, який він майже силоміць тягне у Європу. Він зауважив: «У будь-якому разі ми оголошуємо конкурс на введення цієї системи. Якщо компанія проінвестує, тоді нам ці 9 мільйонів з бюджету не знадобляться. Якщо в результаті проведення конкурсу у нас такої пропозиції не буде, ми будемо змушені звернутися з проханням до ради про виділення цих зарезервованих грошей на впровадження електронного квитка».
Конкурс буде оголошено впродовж наступних двох тижнів. На впровадження системи електронного квитка у Житомирі знадобиться близько чотирьох місяців.
Добавить комментарий