У Ружинському районі ОТГ не знає, що робити з постановою ЦВК

У Ружинському районі ОТГ не знає, що робити з постановою ЦВК У Вчорайшенській ОТГ Ружинського району вибори під загрозою зриву.

«Територіальна громада не знає, що робити з ухвалою окружного адмінсуду Києва щодо позову депутата Артема Вітка шляхом зупинення дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання до вирішення спору» - говориться у коментарі голови ОТГ Галини Козак.

Голова ОТГ пояснила, що у селі не знають, як працювати, оскільки фінансування з району не надійшло.

«Ця постанова прийшла 15 листопада ввечері – ми її перечитали і не знаємо, що робити. Будемо збирати засідання. Ми не знаємо, як працювати, немає жодної допомоги з району. Вони хочуть, щоб ми працювали, але у нас ще немає фінансування. Люди несуть нам подання, але ми не знаємо що робити. Район каже, щоб ми працювали у своєму режимі, та фінансування не дають сьогодні. Ми вже самі починаємо працювати так, як це робили раніше, але немає жодної допомоги з ТВК, наприклад, нас досі не забезпечили навіть комп’ютером», – зазначила Галина Козак.

Однак голова Ружинської районної виборчої комісії Ольга Шевчук розповіла, що у Вчорайшенській ОТГ комісія забезпечена всім необхідним для роботи.

«Там поки все в порядку, працюють. Стосовно постанови, то поки нам сказали з ЦВК, що працюємо так, як працювали у звичному режимі. Комісія забезпечена всім, інтернету здається, тільки немає, фінансування туди вже пішло. Те що ми могли, те ми їм пояснили, нехай трохи теж читають закон», – зазначила Ольга Шевчук.

Як зазначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, Центральна виборча комісія мала б роз'яснювати територіальним комісіям наслідки такого судового рішення. «Cільські, селищні, міські ТВК не є суб’єктами виконання рішення суду про забезпечення позову, вони повинні керуватися законом про місцеві вибори та рішенням ЦВК про призначення виборів і початок виборчого процесу. Проте ЦВК мали взяти на себе функцію роз’яснення ТВК наслідків такого рішення, а не просто надсилати його до ТВК, адже саме на ЦВК закон покладає контроль за однаковим застосуванням законодавства виборчими комісіями», – зауважила вона.

Виборчий процес у шістьох об’єднаних територіальних громадах Житомирської області – чотирьох сільських, одній селищній та одній міській розпочався 3 листопада. Самі ж вибори відбудуться 23 грудня.
Добавить комментарий