Олег Ляшко вимагає за ліки з крейди - 15 років тюрми

Олег Ляшко вимагає за ліки з крейди - 15 років тюрми За продаж фальшивих ліків має бути жорстка і невідворотна відповідальність, як в усьому цивілізованому світі. Про це в ефірі телеканалу NewsOne заявив Олег Ляшко.

Народний депутат розповів, чому в Україні ціни на ліки вижчі, ніж в сусідніх країнах, а якість – гірша: «По-перше: відсутній державний контроль за ліками. По-друге: нараховують космічну рентабельність. Дві аптеки поряд стоять, а однакові ліки мають різницю в 100-200 гривень. І крім того, фармацевтична мафія бодяжить ліки, продає крейду і за це не відповідає. Я нещодавно читав історію, в Німеччині посадили аптекаря на 12 років за те, що бодяжив якісь ліки і заробляв на цьому гроші. І це робиться у демократичій Європі. Ти в цій демократичній Європі ні неякісну ковбасу на заправці не продаси, ні фальшиві ліки, бо тебе посадять в тюрму. Я пропоную те ж саме зробити в Україні. Ми вимагаємо запровадження суворої кримінальної відповідальності – 15 років тюрми за фальсифікацію ліків».

Лідер РПЛ розповів, які заходи має вжити влада, щоб не було бардаку з цінами на ліки.

«У сусідніх країнах: Польщі, Білорусі, Словаччині, Румунії ціни на ліки у 5-10 разів нижчі, ніж в Україні. Необхідно відновити державний контроль за цінами, скасувати ПДВ на ліки, обмежити рентабельність, щоб не заробляли по 300%. Такі кроки дадуть можливість навести порядок з цінами на ліки і зробити їх більш доступними», - підкреслив народний депутат.
Олег Ляшко також вимагає розширення програми «Доступні ліки» препаратами для онкохворих.

«Щороку у близько 100 тисяч українців діагностують онкологічні захворювання. Якщо, не дай Бог, людина захворює, то влазить у величезні борги та віддає останнє, щоб полікуватися. Сьогодні під офісом Міністерством охорони здоров’я десятки людей голодають, тому що в Міністерстві охорони здоров’я є гроші, а чиновники не хочуть їх використають на лікування онкохворих громадян. Наш депутат – Валерія Заружко майже щодня туди приходить та підтримує цих людей. Ми добиваємося, щоб кошти МОЗу були спрямовані на лікування онкохворих», - зазначив Ляшко.

Парламентар вважає діяльність Уляни Супрун на посаді голови МОЗ неефективною і вимагає від уряду її відставки.

«В Україні зараз епідемія туберкульозу, СНІДУ та наркоманії. Помирають дорослі та діти черз відсутність вакцини від кору. А нам «доктор смерть» Супрун розказує про якісь реформи, в результаті яких, українці позбавлені можливості лікуватися. Тому ми вимагаємо від уряду відставки «доктора смерть» Уляни Супрун і прийняття нашої програми по зниженню цін на ліки», - підсумував Олег Ляшко.
Добавить комментарий