Юрій Забела: «Вирубка лісу - мародерство на власній землі»

Юрій Забела: «Вирубка лісу - мародерство на власній землі» На сьогоднішній день в Україні триває цинічне розкрадання лісів. Кожного дня незаконно вирубується та експортується деревина. Отримуючи свої дивіденди влада заплющує на все це свавілля очі, не замислюючись над тим що буде потім.

Тільки за минулий рік під виглядом дров до ЄС контрабандисти вивезли 1 млн. кубометрів української деревини. Проте, замість того, щоб активно боротися із цією критичною ситуацією, влада створює всі умови для подальшого винищення лісів.

Голова Житомирської обласної організації політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка» Юрій Забела прокоментував дії Президента, називаючи їх «мародерством на власній землі» і наголосив, що українці не повинні продавати своє природне багатство – ліс і ставати сировинним придатком Європи.

«У 2015 році РПЛ добилася запровадження 10-річного мораторію на експорт лісу-кругляка. Але спритні ділки продовжують вивозити український ліс за кордон не тільки вагонами, а й ешелонами. Тому 3 липня ВР ухвалила новий закон №5495, в якому йдеться про повну заборону на експорт дров та суворе покарання для контрабандистів – від 3 до 5 років тюрми і до 12 років за рецидив. Проте, 23 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон щодо посилення відповідальності за незаконні дії з українською деревиною, ініційований фракцією Радикальної партії Олега Ляшка.

Ветування закону фактично означає, що незаконна вирубка лісів в Україні триватиме й надалі, а винні в ній не нестимуть належного покарання. Лідер РПЛ Олег Ляшко обурений таким рішенням влади і тому далі продовжуватиме разом із своєю командою боротися проти кришування контрабандистів лісу, оголосивши на вето Президента – війну. За словами лідера РПЛ, дії Порошенка – це величезна помилка, тому що це вкрадені в українців робочі місця і достойні зарплати та удар по екологічній безпеці держави.

«Порошенко і його оточення відповідають за шалену контрабанду лісу під виглядом дров і захищає мародерів, які продають за безцінь національні багатства України. Вето Президента – це чіткий сигнал контрабандистам, що вони і далі можуть безкарно грабувати. Я все одно доб’юся кримінальної відповідальності за контрабанду лісу. Продавати за безцінь наш ліс і позбавляти українців роботи та можливості дихати свіжим повітрям я не дозволю ні Порошенку, ні будь-кому іншому!», - наголошує Олег Ляшко.

Донести позицію лідера, щодо контрабанди лісу, долучилися і житомирські радикали. За дорученням Олега Ляшка, однопартійці подали на розгляд до обласної та місцевих рад на Житомирщині, звернення до Верховної Ради на підтримку подолання вето Президента України на Закон №5495 «Про заборону експорту дров і криміналізацію контрабанди лісу-кругляку».

Юрій Забела: «Вирубка лісу - мародерство на власній землі» «Неконтрольована вирубка лісів на Житомирщині досягає критичного рівня: на сьогодні наш край посідає перше місце в Україні по винищенню лісів. Саме через це варварство, регіони перетворюються в місця екологічної катастрофи. А головне, що своїм вето Президент показав українцям, що влада не зацікавлена у розвитку власної деревообробної і меблевої галузі, а контрабандисти можуть спокійно «працювати» далі. Українські підприємці опинилися під загрозою знецінення їхніх інвестицій, позбавлення доступу до сировини, а українці – втрати нових робочих місць.

Це помилковий шлях - Україна має зберігати власні природні багатства, захищати власного виробника та розвивати національну економіку, а не бути сировинною колонією. Щороку Україна продає меблі та вироби з деревини на 2 млрд. дол. США, а сусідня Польща - на 20 млрд. дол. Отже, щороку через контрабанду лісу-кругляка українці втрачають 18 млрд. дол., які йдуть у кишені нечесних ділків. Натомість ми створюємо робочі місця закордоном, а потім змушені купувати імпортні меблі за космічними цінами», - сказав він.

Крім того, очільник організації зазначив, що через експорт сировини внутрішній ринок в Україні - знищений. Тому економіка не розвивається і загальна частка деревообробної галузі в структурі ВВП України знаходиться на дуже низькому рівні.

«Держава повинна бути «диригентом» лісової і деревообробної галузей, створюючи всі умови для їх становлення, а не свідомо робити кроки задля їх знищення, тим самим закидати економіку країни в кризове багно. В протилежному випадку, капітальні інвестиції в деревообробну галузь мають зростати, підприємства працювати і розвиватися», - підкреслив Юрій Забела.
Добавить комментарий