Міноборони про закупівлю безпілотників, пов’язаних з житомирським нардепом

Міноборони про закупівлю безпілотників, пов’язаних з житомирським нардепом Міністерство оборони України заявило, що не купує безпілотники у житомирської фірми, яка пов’язана з нардепом Бориславом Розенблатом.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Міноборони 21 червня: «Станом на 20.06.2018 року відомство не проводило процедури закупівлі БпАК «HAWK». Також, відсутні будь-які рішення щодо прийняття на озброєння зазначених комплексів. Разом з тим, комплекси успішно пройшли визначальні відомчі випробування та підтвердили заявлені виробником тактико-технічні характеристики. Рішення щодо прийняття їх на озброєння буде прийматись лише після завершення з позитивними результатами підконтрольної експлуатації у Збройних Силах України. У разі ж прийняття рішення щодо проведення процедури закупівлі комплексів «HAWK», цей процес буде здійснюватися під безпосереднім контролем відповідальних осіб Управління військових представництв Міністерства оборони України, від початку виробництва і до постачання готової продукції до ЗС України. Законодавством не передбачено окремих вимог щодо здійснення попередньої перевірки з боку замовника (Міноборони) осіб, які є власниками підприємств-виконавців. Законом України «Про державне оборонне замовлення» передбачена перевірка технічних спроможностей підприємства до виконання оборонного замовлення, але матеріали стосовно випробувань БпАК «HAWK» становлять державну таємницю».

Нагадуємо: 18 червня у програмі «Наші гроші» йшла мова про безпілотники «Hawk», які постачає НВП «Українські авіаційні системи». Підприємство знаходиться на території Житомирського залізобетонного заводу, серед його засновників – дружина нардепа Жанна Розенблат та його давній бізнес-партнер К. Пожидаєв. Сам нардеп від Житомира Борислав Розенблат полюбляє підкреслити, що є «натхненником» виготовлення безпілотних комплексів.
Добавить комментарий