Генпрокуратура про обшуки в ГУ ДФС у Житомирській області

Генпрокуратура про обшуки в ГУ ДФС у Житомирській області Генеральний прокурор України Юрій Луценко 6 червня на своїй сторінці у Facebook повідомив про те, що в кабінетах керівництва головного управління ДФС у Житомирській області відбувається «чистка».

«Чистимо кабінети керівництва ДФС Житомирської області», - написав Юрій Луценко. Прес-служба ГУ ДФС у Житомирській області поки від коментарів відмовляється. Сайт «Еспресо» з посиланням на власні джерела назвав прізвище заступниці, в кабінеті якої виявили гроші: «Обшуки проходять у в.о. голови ДФС у Житомирській області Наталії Новоженіної. За її словами, знайдені гроші вона позичила на ремонт. Санкції на обшук були отримані обласної прокуратурою, хоча Богунський суд Житомира до цього два рази відмовляв правоохоронцям у цьому. Обшук супроводжували представники центрального апарату «К» СБУ». Начальником головного управління ДФС у Житомирській області є Олександр Лавров. Посадовець має 8 заступників.

Генпрокуратура перевіряє причетність керівників ГУ ДФС у Житомирській області до діяльності «конвертаційного центру». Про це 6 червня повідомила прес-служба Генеральної прокуратури: «Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) та ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) КК України.Досудовим розслідуванням встановлено групу осіб, які протягом 2016-2018 років за допомогою підконтрольних їм фіктивних та транзитних підприємств надавали компаніям реального сектору економіки послуги з конвертації грошових коштів, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту. Для прикриття незаконної діяльності фігуранти створили більше 100 транзитних та фіктивних суб’єктів господарської діяльності. Таким чином протягом 2016-2018 років було проконвертовано понад 140 млн грн».

Генпрокуратура про обшуки в ГУ ДФС у Житомирській області У ході слідства виявлено факти про прикриття діяльності «конвертаційного центру» окремими працівниками Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, які сприяють протиправній діяльності зазначеним суб’єктам господарської діяльності з ознаками фіктивності шляхом їх уникнення від проведення податкових перевірок, надаючи можливість їх тривалому функціонуванню та як наслідок ухиленню від сплати податків в особливо великих розмірах.

«Під час проведення слідчих дій в адміністративних будівлях Головного управління ДФС в Житомирській області співробітниками Генеральної прокуратури України та Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ було проведено обшуки кабінетів керівників ГУ ДФС у Житомирській області. Результатом проведених заходів стало вилучення документації, чорнових записів, комп’ютерної техніки, флеш накопичувачів. Окрім цього, в робочому кабінеті одного з керівників ГУ ДФС у Житомирській області вилучені грошові кошти невідомого походження у розмірі 191 тис грн», - інформує Гепрокуратура.
Добавить комментарий