Шокована Польща порівняла статки своїх політиків та українських

Шокована Польща порівняла статки своїх політиків та українських Результати порівняння рівня статків чиновників Польщі та України шокували багатьох.
Виявилося, що польські депутати у п’ять разів бідніші за українських народних обранців. Це при тому, що політики та посадовці в Польщі отримують більшу зарплатню, ніж депутати ВРУ. Посадовці Польщі носять годинники за 1300-2000 гривень, сумки за 2700 гривень і костюми за 3400 гривень. Шукати на чиновниках одяг і аксесуари люксових брендів – марна справа. Те саме стосується марок авто в гаражах – вони абсолютно всі середнього класу. Мова йде про старі іномарки, на яких їздять не тільки депутати, а й прості поляки.
Польскі журналісти акцентують увагу на тому, що парламентарі з Сейму рідко потрапляють на обкладинки таблоїдів через пристрасть до розкішного життя. Один з депутатів Сейму коментує: «Я працюю у приватному секторі багато років, у мене є нерухомість і машина, як і в багатьох поляків. Політика у Польщі – не місце, де водяться великі гроші. Це суспільна служба. Звичайний польський міністр – у нього є, як правило, квартира, в більшості куплена в кредит. У нього є якась машина, мабуть, вищого класу, але не «Бентлі» чи «Порш», а «Фольксваген Пассат» – така машина, яку не помітиш на вулицях у Варшаві».
Про статки, гроші, нерухомість польських законодавців висить відкрито інформація на сайті Сейму. Кожен депутат Сейму пише декларацію до свого обрання і після року у парламенті для того, щоб кожен поляк мав можливість контролювати політика. Виявляється, що депутати, міністри, сенатори після сплати податків отримує на руки 6600-6700 злотих. Середня зарплата у Польщі – 4000 злотих. Якщо перерахувати на гривні, то зарплата українських депутатів складає 45 тисяч, а середня польська – 27 тисяч.
Один з класичних прикладів боротьби з корупцією у Польщі – історія колишнього міністра транспорту Славоміра Новака, який через незазначений у звіті годинник вартістю 70 тисяч гривень втратив свою високу посаду. Скандал обвалив його політичну кар’єру в Польщі. Втім, українським політикам люди з «поганою» пам’яттю подобаються - пан Новак очолив у нас «Укравтодор».
Польський депутат Пьотр Апель коментує вищевикладене: «Задекларована готівка, мощі і храми українських законодавців у поляків викликають шок. Українці, перевірте своїх депутатів і спитайте, звідки у них мільйони, бо це важливо для прозорості законів».
Добавить комментарий