Олег Ляшко: Люди помирають від туберкульозу через байдужість влади

Олег Ляшко: Люди помирають від туберкульозу через байдужість влади Мільйони українців помирають від туберкульозу та інших хвороб через бездіяльність влади.

Про це заявив Олег Ляшко з трибуни парламенту. Політик підкреслив, замість того, щоб змусити уряд відновити програму боротьби із хворобою, народні депутати приймають рішення про скликання парламентських слухань.

«Попередня програма боротьби з туберкульозом закінчила свою дію у 2016 році. За два роки уряд, Президент та парламентська більшість не спроміглися прийняти нову. Лікування туберкульозу фінансується не за рахунок державного бюджету, а за рахунок фондів ООН та ВООЗ. Держава не виділяє на лікування хвороби жодної копійки. У Старій Осоті Олександрівського району на Кіровоградщині дитячий протитуберкульозний інтернат хочуть закрити, бо кажуть, що немає грошей. При цьому, Україна посідає перше місце у Європі із захворюваності на туберкульоз і лише минулого року в країні померли більше 4 тисяч людей від цієї хвороби. Чому люди помирають? Бо кожен другий українець відмовляє собі в лікуванні через те, що ліки абсолютно недоступні, а держава не фінансує галузь охорони здоров’я», - наголосив Ляшко.

Не отримують підтримки від держави і хворі на рак, обурився лідер РПЛ. Підкреслив, що програма лікування онкохвороб фінансується лише на 6%.

«Команда Радикальної партії запропонувала абсолютно чіткий план зниження цін на ліки, щоб врятувати життя мільйонів українців та відкрити доступ до медицини. Щоб люди приходили в аптеку не як в музей, бо копійчані зарплати і пенсії мільйонів українців не дозволяють купити елементарні ліки від високого тиску, діабету, серцево-судинних захворювань. Ми вимагаємо від влади збільшити видатки на програму «Доступні ліки», запровадження якої наша команда добилася 2 роки тому. Мінімум 2 мільярди гривень повинно йти на цю програму. Зокрема, мільярд гривень – на лікування від онкології, щоб люди не виносили останнє з хати та не продавали все на світі, щоб полікуватися», - зазначив політик.

Також Олег Ляшко наголосив, що тієї кількості ліків, які виділяються на місця за кошти держбюджету, катастрофічно не вистачає на хворих.
«Бабуся із міста Ватутіне на Черкащині – інвалід 2-ї групи і має право на отримання інсуліну. Але їй не дають інсулін. Кажуть, що немає. І в людини вибір: або померти через три дні від цукрового діабету, або заплатити тисячу гривень за ліки. А коштів немає. От перед яким вибором влада ставить українців своєю бездіяльністю, бездушністю і безвідповідальністю! Наш план порятунку українців – це зниження цін на ліки, наведення порядку у ціноутворенні, відновлення державного контролю за цінами, скасування ПДВ, обмеження рентабельності, встановлення суворої кримінальної відповідальності за продаж фальшивих ліків та демонополізація аптек. Щоб торгаші не наживалися на пенсіонерах та малозабезпечених – тих, хто приносить останні гроші в аптеки. Наш план дасть можливість врятувати життя мільйонів людей», - підсумував Ляшко.
Добавить комментарий