Олег Ляшко: «Допомога онкохворим – соціальний обов’язок держави»

Олег Ляшко: «Допомога онкохворим – соціальний обов’язок держави» Мільярд гривень - на ліки для онкохворих вимагає закласти в держбюджет на наступний рік Олег Ляшко.

Про це політик заявив на відкритті центру радіоізотопної діагностики ТОВ «МЕДКОР ПІВДЕНЬ», створеного на базі Одеського обласного онкодиспансера за сприяння Радикальної партії.

Тут щодня тепер зможуть безкоштовно обстежуватися 10-15 людей і виявляти рак на ранній стадії. Це перше і поки єдине на півдні України відділення ізотопної діагностики онкологічних захворювань.

Олег Ляшко доклав максимум зусиль для того, щоб в медичних закладах по всій Україні встановлювалося надсучасне медичне обладнання, зокрема, для онкохворих. При двох онкодиспансерах в Чернігові та Запоріжжі відкрилися відділення із лінійними прискорювачами – надсучасним обладнанням для ефективного лікування онкохвороб.

«Таке обладнання має з’явитися і на Півдні України» – заявив Олег Ляшко, - «Давайте ми разом об'єднаємо зусилля і зробимо все, щоб в Одеському онкодиспансері був лінійний прискорювач в наступному році. Я також долучаюся до цієї роботи. В Чернігові він був встановлений за 7 місяців. Зараз ми такий самий лінійний прискорювач робимо в Запорізький області, виділено вже 40 мільйонів гривень, загальна вартість - 120 мільйонів. Для Одеської області це абсолютно підйомна сума. Якщо об’єднати зусилля міського, обласного бюджету, державну допомогу, небайдужих людей-благодійників, то можна придбати це найсучасніше обладнання, завдяки якому тисячам жителів Півдня України буде врятовано життя».

Політик нагадав сумну статистику: щороку у 100 тисяч українців діагностують рак. Забезпеченість ліками онкохворих з держбюджету становить лише 6%.
«Влада, і міністерство охорони здоров’я на чолі з Уляною Супрун залишають таких людей сам на сам з важкою хворобою» - продовжив політик, - «Я ініціюю відновлення безкоштовних профоглядів, щоб виявляти і лікувати рак на ранніх стадіях. Та головне – вимагаю, щоб ліки онкохворим, на які у багатьох українців немає грошей, давали безкоштовно. Тому я зараз добиваюся, щоб в Бюджеті на наступний рік було передбачено мінімум мільярд гривень за рахунок державного бюджету на придбання ліків від онкології, щоб це були державні програми фінансування. Допомога онкологічно хворим - це соціальний обов’язок держави. Коли людина помирає через те, що в неї копійчана зарплата й пенсія, і вона не може купити собі ліки – це дуже не правильно. Тому це обов’язок держави - фінансувати програми по онкології, інших важких захворювань, і таким чином, рятувати життя людей».

Олег Ляшко висловив окрему подяку лікарям, санітарам, медсестрам та всьому медперсоналу закладу та пообіцяв боротися за підвищення зарплат: «Ваша робота надзвичайно важлива і надзвичайно важка. Треба мати велике серце. Щодня зустрічаєтесь із хворобами, сльозами, на жаль, і смерть бачите. Я бажаю, щоб ви бачили якнайменше сліз і якнайбільше посмішок врятованих вами людей. Борюся, щоб вам підвищили зарплати, щоб ви не працювали за копійку, не їздили по Польщах і Португаліях, а заробляли тут».

У свою чергу, колектив та пацієнти подякували Олегу Ляшку за те, що на відміну від міністра охорони здоров’я Супрун, яка була в місті, але не навідалася до закладу, він знайшов на це час у своєму щільному графіку.

«Багато можновладців сором'язливо відвертають голову, проходячи повз воріт нашої установи. Існує думка, що нам притаманне гасло «залиш надію кожен, хто сюди входить», однак, це не правильно. У цивілізованому медичному світі це гасло давно змінилося гаслом, що «рак виліковний». І з цим захворюванням можна і потрібно боротися. Дякуємо вам, що ви робите все можливе для цього», - наголосила завідуюча центру діагностики Олена Ухаль.
Добавить комментарий