Люстрований міліціонер захопив берег річки у Житомирі

Люстрований міліціонер захопив берег річки у Житомирі Полковник міліції у відставці, родич екс-регіонала Яна Табачника обмежив доступ до берега річки Тетерів у Житомирі.
На цьому березі розташований його будинок. Доступу до берега з боку річки люди теж не мають – паркан входить вглиб водойми.
«На основі чого і що я повинен зносити? На основі того, що хтось невчасно потрапив у психлікарню, чи що?» – коментує Володимир Недільський дії журналістів «Останньої Інстанції».
«Обмеження вільного доступу до берега є порушенням Водного Кодексу» - говорить юрисконсульт міжнародної організації «Екологія-Право-Людина» Назар Шпарик, - «Право безперешкодно проходити та мати вільний доступ до території прибережної захисної смуги загалом регулюється у Водному та у Земельному Кодексах. Також є багато інших нормативно-правових актів. Щодо маєтку пана Недільського мешканці Житомира зверталися до Державної екологічної інспекції. Але доступ до берега – досі обмежений».
«По-перше, паркан не так легко зняти. По-друге, як цивільного набувача, я його можу зрозуміти. Якщо паркан вже був і він в такому вигляді придбав будинок, то його, мабуть, це зацікавило? Він за це гроші заплатив, розумієте?» – каже інспектор Кароліна Осадчук.
Сам Недільський пояснює журналістам, що купив маєток вже готовим і навіть з меблями. Але як він заробив на це усе гроші? Сам Недільський з самого початку своєї кар’єри працював у міліції. Очолював міліцію громадської безпеки у Вінниці та Криму, керував обласними управліннями ДАІ і Одесі та Житомирі. У 2014 році його люстрували, і нині він – полковник у відставці.
Володимир Недільський має політичні зв’язки і свого часу він був помічником нардепа від ПР Яна Табачника. Його сестра, Тетяна Недільська, є дружиною Яна Табачника.
«Ну, так і що? Мені застрелитися? Що я повинен зробити, якщо я двадцять один рік відпрацював у міліції?» – зі здивуванням колишній правоохоронець реагує на запитання.
Захоплення берегів не є поодинокою проблемою. «Такі випадки можна знайти по всій Україні» - стверджує журналіст Сергій Андрушко з програми «Схеми»: «Одна із причин, чому громадяни досі не можуть виходити на берег – це те, що берег, по суті, контролюють нинішні або колишні можновладці, представники влади».
На озері Задорожнє на Львівщині має маєток нардеп від «Опозиційного Блоку» Тарас Козак. Територія особняка оточена високим муром, який сягає до самого озера. Відтак інші люди не можуть потрапити на цілу частину берега. Ще у 2015 році це спричинило акцію протесту. Тоді активісти зруйнували мур на березі.
«Людей дістала ця ситуація. Десь були переповнені емоціями. Отримавши певну підтримку від силових органів і обласної адміністрації, ми вирішили це зробити, скажімо так, майже поза межами законного поля», – розповідає учасник акції Олег Радик. Але сьогодні огорожа знову стоїть. А додзвонитися до опозиційного нардепа, щоб взяти бодай телефонний коментар, ми не змогли. «До місяця, до двох часу тут зразу все відновили. І доступу до води люди як не мали, так і не мають», – скаржиться журналістам пані Марія, власниця дачі по сусідству із маєтком.
“Остання Інстанція” звернулася до Міністра екології Остапа Семерака із запитанням, як можна вирішувати такі порушення закону. Відповідь урядовця була лаконічною.
«Ми для себе зрозуміли, що іншого способу, як в судах захищати навколишнє природне середовище та береги у нас, на жаль, немає”, - сказав Остап Семерак.
Пан Недільський із Житомира тим часом наполегливо апелює до законодавства.
«Ми, слава Богу, живемо в правовій державі. І, як в будь-якій іншій країні, право власності повинно бути святим», – заявляє наближений до екс-регіонала колишній міліціонер щодо огородженого парканом маєтку на березі.
Добавить комментарий