Виставу «Вій» житомирського драмтеатру відзначено на Міжнародному театральному фестивалі

Виставу «Вій» житомирського драмтеатру відзначено на Міжнародному театральному фестивалі На ХХ Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії» трупа Житомирського муздрамтеатру ім. І. Кочерги презентувала виставу «Вій».

Ювілейний фестиваль тривав з 17 по 27 травня на Херсонщині і проходив під гаслом «Фестиваль збирає друзів». На фестиваль завітали театри з 11 країн світу: Португалія, Німеччина, Литва, Польща, Угорщина, Туреччина, Ізраїль, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова.

До театральної афіші було вписано 51 виставу від 43 театрів, серед яких була і вистава «Вій» режисера Петра Авраменка. Несподіваним було власне трактування режисером твору Миколи Гоголя. У постановці було показано не лише містичний та релігійний бік твору, а й різні аспекти людської сутності. Вистава здивувала хорошими декораціями, костюмами, грою оркестру наживу, хореографічними постановками та народними піснями.

«Вій» високо оцінили не лише звичайні глядачі, а й професійні театрали» - прокоментував Президент Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», народний артист України Олександр Книга, - «Усі театральні критики, театрознавці та журналісти, що працювали на фестивалі, а також глядачі, надали високу оцінку акторській та режисерській роботі житомирського театру» і висловив щиру подяку керівництву області за сприяння та підтримку театрального мистецтва».

Цьогорічний фестиваль став наймасштабнішим в Україні, оскільки проходив на два міста – Херсон та Миколаїв, де було задіяно 20 сценічних майданчиків. Метою фестивалю є об’єднання різних країн під прапором театрального мистецтва задля налагодження дружніх зв’язків та створення нових творчих проектів.
Добавить комментарий