Фундаментом Соборності України залишається патріотичне єднання.

Фундаментом Соборності України залишається патріотичне єднання.
Петро Ярмолюк


Про відзначення Дня Соборності України у Житомирі вже встигли розповісти багато засобів масової інформації - житомирських, всеукраїнських і навіть зарубіжних. Серед кількох проведених того дня у обласному центрі заходів була сцена зі спаленням опудала Путіна. Проте процедура спалення, символу агресії проти України, стала «фінішем» масової ходи представників партій та громадських організацій патріотичного спрямування.
Сама хода, учасниками якої стали понад п’ять сотень людей, розпочалася опівдні 22 січня біля пам’ятника Тарасу Шевченкові. Патріотичну ходу очолили бійці батальйону «Полісся» із Житомира, Коростеня, Бердичева, а також загони УНСО, Патріотичної партії України. Не менш представницькою виявилась і частина колони, яку сформували більше семи десятків ветеранів Народного Руху України, які прибули до Житомира. Колона, пройшовши Велику Бердичівську, зупинилася біля барельєфу голови Народного Руху України В’ячеслава Чорновола, щоб покласти квіти та вшанувати памʼять Героя України хвилиною мовчання.
На майдані Соборному, де має бути встановлена стела Героям Небесної Сотні та учасникам АТО, провели мітинг, на якому виступили командир батальйону оборони краю Олег Умінський, співзасновник Народного Руху України в Житомирській області Олег Лагнюк, командир УНСО в Малинському районі Ігор Березюк, волонтерка з «Матерів Майдану» Олена Терентюк. Було вручено знамена батальйону «Полісся» підрозділам з Бердичева та Коростеня. Апогеєм заходу стало спалення опудала Путіна, як агресора України. Після цього колона патріотичних сил Житомирщини рушила до Свято-Михайлівського Собору, де взяла участь у ланцюгу єднання.
Фундаментом Соборності України залишається патріотичне єднання. Згодом у конференц-залі готелю «Житомир» відбувся «круглий стіл», ініціаторами якого стали ветерани Руху, представники організацій НРУ із Любарського, Баранівського, Малинського, Брусилівського, Бердичівського, Черняхівського, Чуднівського, Ємільчинського, Коростенського, Житомирського, Радомишльського, Червоноармійського, Володарськ-Волинського, Новоград-Волинського, Романівського районів та міста Житомира.
Один із організаторів НРУ на Житомирщині, голова ЖОО НРУ в 1999-2003 рр. Олег Лагнюк у ході обговорення питання про об’єднання усіх демократичних сил зауважив: «У цей важкий для України час потрібно згуртуватись усім національно-патріотичним силам для перемоги над ворогом. Сьогодні як ніколи Україні потрібен досвід «рухівців», які готові допомогти молодим патріотам».
Багатолітній очільник Баранівської районної організації НРУ Леонід Гавіцький наполягав на консолідації зусиль усіх організацій патріотичного спрямування задля формування справді української влади, усунення корупціонерів та пристосуванців. Голова Ємільчинської РО НРУ Володимир Косинський пропонував розгорнути потужну роботу через найактивніший канал сучасної комунікації – соціальні мережі. Ветеран Руху із Любара Віктор Мельник говорив про те, що в протистоянні з російським агресором всього за рік українська нація швидко консолідувалася, почала будувати сучасну армію, розгорнула потужний волонтерський рух. Колишній заступник голови ЖОО НРУ Анатолій Шевчук, зауважив, що на сьогодні українська молодь зайняла активну громадську позицію та не стоїть осторонь тих демократичних перетворень, які відбуваються у суспільстві. Саме тому потрібно розбудувати нову національно-патріотичну силу в Житомирській області, ядром якої мають стати колишні рухівці, які мають титанічний досвід, щоб перемогти на місцевих виборах у 2015 році.
Фундаментом Соборності України залишається патріотичне єднання. Голова Черняхівської РО НРУ Ігор Бойко висловив думку з приводу необхідності дбайливої та пильної кадрової селекції. Адже нинішні кадрові призначення на державні посади у Житомирській області викликають не лише подив, але й обурення.
Головним висновком цього заходу стало звернення щодо необхідності створення нової національно-патріотичної сили в Житомирській області, яка зможе навколо себе консолідувати різні громадські організації з метою перемоги на виборах до місцевих рад, що дасть можливість оновити владу, запровадити дієвий механізм контролю над чиновниками.
Добавить комментарий