Олег Ляшко: Підвищення «мінімалки» до 4173 гривень не допоможе подолати бідність і зупинити трудову міграцію

Олег Ляшко добивається, щоб українці достойно заробляли в рідній країні 1Олег Ляшко добивається, щоб українці достойно заробляли в рідній країні 1 Підвищення мінімальної зарплати до 4173 гривень не допоможе подолати бідність і зупинити трудову міграцію українців за кордон.

Про таке заявив Олег Ляшко: «Рівень має бути не нижчим за 6000 гривень». Лідер РПЛ розкритикував поданий урядом проект держбюджету на 2019 рік, назвавши його «бюджетом проїдання».

«Бюджет, який подав уряд - це фактично бюджет не розвитку, а занепаду. Бюджет, який змушує українців тікати з рідного дому за кордон, в пошуках кращого життя. Влада пропонує з 1 січня наступного року підвищити мінімальну зарплату до 4173 гривень. Це 12% зростання у порівнянні з нинішнім роком. При цьому, вони тільки офіційну інфляцію закладають 8%. А неофіційна буде вдвічі більшою. У реальному вимірі не буде ніякого зростання, зарплата залишиться на рівні 120 євро», - підрахував Ляшко, - «В сусідній Польщі мінімальна зарплата зросла до 520 євро. Тому, підвищення «мінімалки» в Україні навіть до 4200 гривень не зупинить трудову міграцію і люди продовжать масово виїжджати на заробітки за кордон.

Президент говорить, що зарплата 4200 гривень - це відхід від дешевої робочої сили. Це наскільки чиновники відірвані від реалій, щоб таке говорити! Коли вони в останній раз до магазинів ходили? В аптеку? На базар? Хтось із них знає, що проїзд в метро вже 8 грн коштує? А людині двічі-тричі на день потрібно їздити, це тільки на транспорт піде 500-600 гривень на місяць. Тому ми вимагаємо, щоб мінімальна зарплата в бюджеті-2019 була не менше 6000 гривень. В іншому випадку ми не виберемося з бідності і не подолаємо трудову міграцію. Люди повинні гідно заробляти в рідній країні».

«Слідом за підвищенням мінімалки потрібно провести перерахунок пенсій» - впевнений Олег Ляшко, - «В першу чергу - чорнобильцям, військовим і колишнім колгоспникам, які залишилися незаслужено ображеними. Підвищення мінімальної зарплати дасть додаткові надходження до Пенсійного фонду - 40 млрд. гривень. Цей ресурс можна направити на перерахунок пенсій для колгоспників, чорнобильців, військовослужбовців, інших категорій пенсіонерів. Сьогодні майже 4 мільйони пенсіонерів отримують мінімальну пенсію - 1500 гривень на місяць. Виконання вимог Радикальної партії дасть можливість підняти пенсію для цих людей мінімум на тисячу гривень з нового року.

Радикальна партія, в свою чергу, пропонує економічний план, який дозволить досягти 7-10% зростання економіки щорічно. Ключове - зміни до Конституції, зміна монетарної політики НБУ, дешеві кредити, зробити фермерів, а не латифундистів, головними господарями на землі. Президент хвалиться інвестиційним бумом в країні. У чому полягає цей інвестиційний бум? У тому, що араби скупили за 200 мільйонів доларів 300 тисяч гектарів землі в Україні? Це менше тисячі доларів за гектар!

Або інвестиційний бум - це те, що меблевий магазин відкривають на околиці Києва? Вони хваляться цим замість того, щоб створювати робочі місця, вливати кошти в відновлення деревообробки та захист власного лісу. Зніміть рожеві окуляри, немає буму, є, на жаль, відсутність економічного розвитку і відсутність перспективи. Я пропоную політику, яка дасть перспективу, яка дасть можливість розвиватися, а не жебракувати».
Добавить комментарий