Віктор Галасюк: Підвищення облікової ставки НБУ може знищити вітчизняну промисловість

Віктор Галасюк: Підвищення облікової ставки НБУ може знищити вітчизняну промисловість Підвищення Нацбанком облікової ставки до 17,5% призведе до ще більшої імпортозалежності української економіки. У цьому переконаний народний депутат від Радикальної партії Віктор Галасюк.

Політик наголосив, боротися з інфляцією влада має не підвищуючи облікову ставку, а всебічною підтримуючи вітчизняних виробників.

Підвищення Нацбанком облікової ставки до 17,5% призведе до руйнування української промисловості. У цьому переконаний народний депутат від Радикальної партії Віктор Галасюк. Політик наголосив, боротися з інфляцією влада має не підвищуючи облікову ставку, а всебічною підтримуючи вітчизняних виробників.

«Такий крок Нацбанку призведе до здорожчення кредитів. Українські підприємства замість того, щоб спрямовувати кошти на зарплати, інвестиції і розвиток, будуть більше платити банкам. Це зробить вітчизняну продукцію менш конкурентоспроможною. Іноземці витіснятимуть українських виробників з наших ринків, а Україна продовжить бути донором сировини і робочої сили для інших успішних економік. З цим треба зав'язувати! Нацбанк каже, що підвищуючи облікову ставку, вони боряться з інфляцією. Але інфляція в Україні росте не через те, що в людей є зайві гроші, а тому, що ми залежні від імпортних товарів. В США і Китаї залежність від імпорту менше 20%, а у нас – понад 50%. Це катастрофічно! Крім того, роздмухує інфляцію в країні і те, що влада на вимоги МВФ знову і знову піднімає тарифи. Тобто, джерела інфляції два: адміністративне підняття тарифів і імпортна залежність», - зазначив Галасюк.

«Вилікувати» інфляцію можна лише розвитком національного виробництва, залученням інвестицій та створенням робочих місць, вважає народний депутат. І в Радикальній партії знають, як цього досягти, підкреслив він.

«Підвищення облікової ставки – це як мертвому припарка. Це не стримує інфляцію, а руйнує українську промисловість. Потрібно розвивати вітчизняне виробництво. Тоді будемо незалежними від кредитів МВФ, ЄС та зовнішніх запозичень, а будемо жити за рахунок власного виробництва, яке має шалений потенціал. Цей потенціал потрібно розкрити через антикризовий план розвитку економіки, розроблений Радикальною партією. Індустріальні парки, експортно-кредитне агентство, закон «Купуй українське, плати українцям» - ці промислові ініціативи дозволять повернути закордонні кредити і розвивати власну економіку. Для цього потрібно зменшити облікову ставку НБУ, а не підвищувати її», - підсумував Галасюк.
Добавить комментарий