На скільки днів Житомиру вистачить хлору для дезінфекції води, якщо зупиниться підприємство «Дніпроазот»

На скільки днів Житомиру вистачить хлору для дезінфекції води, якщо зупиниться підприємство «Дніпроазот» У випадку припинення поставок рідкого хлору для знезараження води підприємством «Дніпроазот» Житомиру вистачить запасів хлору на 23 дні.

Такі коментарі 9 липня дав директор КП «Житомирводоканал» міської ради Андрій Нікітін. 6 липня сайт «Київводоканалу» повідомив, що в середині червня цього року «Дніпроазот», що є виробником рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що він припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору. У зв’язку з цим на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води.

Андрій Нікітін заявив: «Це загрожує усім, хто бере воду з поверхневих джерел. Я маю на увазі в першу чергу річки, а також підземні джерела, тому що ця вода також дезінфікується. У першу чергу це стосується великих міст, Житомир не виняток, тому що ми беремо воду з Тетерева. Такий реагент, як хлор, ми використовуємо для дезінфекції та окислення гідроорганіки, яка є в нашому водосховищі. Цій загрозі послугувала зупинка виробництва підприємства «Дніпроазот», який є монополістом на ринку. Ця зупинка вже призвела до того, що на сьогодні на підприємствах водоканалу залишилось хлору на 14 днів, в когось більше, в когось менше. На «Житомирводоканалі» хлору залишилось на 23 дні.

Проте, окрім запасів хлору, в нас розроблені заходи альтернативного дозування інших реагентів, однак гарантувати якість водопостачання ми не зможемо. На 100% відомо, що без допомоги Житомирської міської ради ми не зможемо вийти з цієї ситуації. Усні перемовини тривають постійно, крім того, сьогодні, 9 липня, на міського голову буде направлений офіційний лист, і за необхідності проситимемо допомоги в міської ради. Розраховувати на допомогу держави ми не можемо. Для того, щоб повністю позбутися залежності від хлору, Житомиру необхідно менше одного року. За нашими прогнозами, наприкінці літа 2019 року за рахунок коштів Світового банку в місті має бути введена в експлуатацію нова станція, яка буде виробляти і дозувати діоксид хлору. Це альтернатива хлору, про яку я вже казав. З того часу Житомир перестане бути залежним від «Дніпроазоту».
Добавить комментарий