Про найбільш відомих міжнародних донорів України

Про найбільш відомих міжнародних донорів України В Україні з початку року реалізуються донорські проекти на $5,3 млрд. Найбільшими донорами за обсягами фінансування проектів є США, Німеччина, Канада та Японія, серед організацій – ЄБРР та ЄС.
Про це повідомляється на сайті Мінекономіки: «Мінекономрозвитку здійснило аналіз стану реалізації проектів міжнародної технічної допомоги у І півріччі 2017 року на підставі моніторингу, наданого їхніми бенефіціарами. Як відомо, міжнародна технічна допомога – це ресурси та послуги, що надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України відповідно до міжнародних договорів».
У першому півріччі 2017 року в Україні у стані реалізації перебували 415 проектів в рамках міжнародної технічної допомоги загальною кошторисною вартістю у $5,32 млрд дол. При цьому $2,3 млрд дол. від зазначеної суми становить обсяг Чорнобильського фонду. Найбільшими за обсягами фінансування проектів донорами, що надають міжнародну технічну допомогу Україні, є:
- США – 1,5 млрд дол. США (104 проекти);
- ЄБРР – 671,1 млн дол. США (39 проектів);
- ЄС – 326,5 млн дол. США (139 проектів);
- Німеччина – 206,9 млн дол. США (26 проектів);
- Канада – 150,3 млн дол. США (20 проектів);
- Японія – 20,9 млн дол. США (7 проектів).
Розподіл обсягів фінансування у межах міжнародної технічної допомоги за сферами цільового призначення у І півріччі 2017 року виглядає наступним чином:
- національна безпека і оборона – 21%;
- ядерна безпека (без урахування Чорнобильського фонду) – 21%;
- урядування та громадянське суспільство – 13%;
- регіональний розвиток – 12%;
- відновлення Донбасу і підтримка внутрішньо переміщених осіб – 6%;
- охорона здоров’я – 5%;
- енергетика та енергоефективність – 4%.
За результатами проаналізованого періоду із загального числа проектів: 20 знаходяться у реалізації понад 10 років; 68 проектів загальною вартістю на суму 137 млн дол. США було завершено; 31 проект загальним обсягом фінансування на рівні 86 млн дол. США розпочато.
Як зазначають в Мінекономіки, за результатами першого півріччя 2017 року зафіксовано незначне зростання обсягів співробітництва з міжнародними донорами у порівнянні із аналогічним періодом 2016 року, незважаючи на певне зменшення кількості проектів з 472 до 415. Головним чином це стало можливим за рахунок збільшення обсягів фінансування проектів на 31 млн дол. США та початку співробітництва з новими донорами: Королівством Норвегії та Республікою Польща.
Також найближчим часом очікується подальше зростання обсягів фінансування проектів допомоги у зв’язку з початком нових масштабних програм співробітництва з ЄС. Так, зокрема, розпочато реалізацію спільних операційних програм прикордонного співробітництва на 2014-2020 роки: «Україна – Румунія», «Україна – Угорщина – Словаччина – Румунія», «Україна – Польща – Білорусь», «Басейн Чорного моря» в рамках Європейського інструменту сусідства із загальним бюджетом у понад 365 млн євро.
Добавить комментарий