Михайло Волинець: Запропонований Гройсманом трудовий Кодекс перетворює працівників на рабів

Михайло Волинець: Запропонований Гройсманом трудовий Кодекс перетворює працівників на рабів Запропонований Гройсманом та його однодумцями Кодекс законів про працю перетворює найманих працівників у рабів.
Таке заявив голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець: «Деякі його пункти – обурливі та й просто безглузді. Під час засідання профільного Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ніхто не розглядав поправок до нової редакції Кодексу законів про працю. Авторами проекту нового кодексу є прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перший віце-прем’єр Степан Кубів, голова профільного парламентського комітету Людмила Денисова та Михайло Папій, який є другом Фірташа. Усі вони представляють інтереси великих олігархічних кіл та органів влади. У запропонованому цими політики документі зовсім не враховані права найманих працівників. Зокрема, робітника можуть звільнити за розголошення професійної таємниці. Такою є, наприклад, інформація про зарплату. Тобто, якщо чоловік розповість дружині, скільки заробляє, може втратити роботу».
«Згідно цього законопроекту, працівника, який не пройшов вакцинації, можуть звільнити без попередження» - продовжує Волинець, - «І ніхто не цікавитиметься, що ви не можете цього зробити за станом здоров’я чи, наприклад, тому, що не було вакцин. Людину можуть вигнати без попередження. Ще однією обурливою нормою нового кодексу є дозвіл переводити у нічні зміни батьків-одинаків чи матерів-одиначок. Уявіть собі: я батько-одинак змушений залишати неповнолітню дитину на дванадцять годин. За відмову можуть звільнити з роботи. До речі, там хитро написали. В одній статті йдеться про те, що не можна звільняти з роботи жінок, у яких маленькі діти, та вагітних. А в іншій – що вони звільняються на загальних підставах. Тож, таким чином людей просто перетворюють на рабів. Цього робити не можна, адже саме таке ставлення сприяє народному обуренню та, відповідно, новим повстанням. Коли люди не захищені та бідні, виникають нестабільні ситуації. Якщо не захищають ні профспілки, ні держава, це все виливається в майдани із кровопролиттям. У всьому світі прагнуть до створення рівних можливостей та захисту людської гідності. Натомість у нас цього просто немає».
Добавить комментарий