Олег Ляшко: Якщо депутати не підтримають ліквідацію посади прем’єра, я проведу референдум

Олег Ляшко: Якщо депутати не підтримають ліквідацію посади прем’єра, я проведу референдум В ефірі 7 телеканалу у Харкові Олег Ляшко пояснив, чому не працює діюча Конституція України. Політик переконаний, без радикальної зміни економічної політики забезпечити доступ громадян до освіти, медицини і достойного життя неможливо.

«Ідеальних конституцій не буває. Треба дотримуватися тієї, яка вже є. Наша Конституція написана добре, багато чого гарантовано: право на працю, на освіту, на охорону здоров’я, на повагу до прав людини і на достойний заробіток. Але всі ці права не виконуються, бо не працює економіка. Влада перетворила Україну на велику свалку, куди завозять імпортний хлам, виводять мільярди доларів, а потім ці ж мільярди позичають під драконівські умови: підвищення цін на газ, продаж землі, підвищення пенсійного віку та інше. Щоб працювала Конституція, потрібен економічний розвиток. Ми пропонуємо радикальну зміну економічної політики: Промисловий пакет реформ, державна підтримка для аграрного сектору, щоб не сировиною торгувати, а продукцією, реанімація внутрішнього ринку. Жодна країна так не потребує будівництва доріг, житлового будівництва, як наша. Такі масштабні проекти дадуть змогу запустити економіку», - заявив лідер Радикальної партії.

Народний депутат наголосив на тому, що без порядку розвиток країни неможливий і розповів, яким чином планує відновити його, коли стане Президентом.

«Конституція – це основа державного устрою, щоб був порядок в країні. А сьогодні – бардак. Немає влади, немає відповідальності, правий той, у кого є десяток мародерів у балаклавах, зброя і мішок грошей. Немає справедливості в судах і захисту закону. Ключове для розвитку, щоб був порядок у країні. Хтось пропонує парламентську республіку, канцлера, прем’єра. Я вважаю, що це не підходить Україні сьогодні. Тому пропоную інше – ліквідувати посаду прем’єр-міністра. За американською моделлю: Президент очолює виконавчу гілку влади. Це скорочує кількість чиновників і прибирає протистояння у владі. Бо сьогодні парламент, президент і уряд, як лебідь рак і щука – борються за власні повноваження, а підвищення зарплат і пенсій людей їх не хвилює. Америка найбагатша країна, там всенародно обраний Президент очолює виконавчу владу.

Я буду робити так само: скорочу чисельність уряду і депутатів. А якщо депутати не підтримають ініційовані мною зміни, я винесу їх на всенародний референдум. І тоді народ вирішить за депутатів, якщо скорочувати самі себе вони не хочуть», - підкреслив Ляшко. Політик переконаний, у Президента мають бути сильні виконавчі повноваження, а у парламенту – контролюючі, тому після обрання в першу чергу забезпечить ухвалення законів про імпічмент та ТСК.

«Дехто хоче зробити тут парламентську республіку. Та депутати навіть на роботу не ходять. Це буде гниле політичне болото, де неможливо знайти крайнього. А я хочу, щоб в країні було з кого спитати і був відповідальний. Щоб люди знали, що з Президента Ляшка треба питати і за зарплати ,і за оборону, і за міжнародну політику, і за відновлення миру в країні, і за ціни а ліки.

Але у парламенту повинна бути сильна контрольна функція, щоб на посаді не було диктатора. Я внесу закон про процедуру імпічменту Президенту і тимчасові слідчі комісії Верховної Ради. Щоб у Президента були сильні виконавчі повноваження, а у парламенту – сильні контрольні функції. Це дозволить відновити баланс у владі і жорстку, але справедливу вертикаль», - підсумував Ляшко.
Добавить комментарий