Тарас Чорновіл про наміри Росії в Україні

Тарас Чорновіл про наміри Росії в Україні Російська Федерація може застосувати в Україні тактику «Ісламської держави», вдаючись до частих терористичних вибухів у різних містах країни.
Таке заявив політичний експерт Тарас Чорновіл: «Просто так склади з боєприпасами настільки регулярно не горять. Всі розуміють, якщо кілька разів поспіль відбуваються подібні інциденти, то пошук зловживань буде ретельним. Тому ніхто б не ризикнув після кількох підпалів таким чином приховувати корупцію. Тому, переконаний він, це диверсія з боку Росії. Росія сьогодні не може проводити серйозні наступальні операції на Україну, тому що Москва не може гратися з США. А Трамп досить жорстко дав зрозуміти Путіну, що буде, якщо на Донбасі почнеться ескалація напруження. У Путіна завдання – дестабілізація, загальне ослаблення, розгубленість, страх в Україні. Цього такими диверсіями в тилу досягати набагато легше».
Раніше політолог говорив про те, що для більшості потенційних кандидатів у президенти пряме втручання Росії на боці будь-кого з опонентів стане лише плюсом. Єдиним, для кого Кремль міг би стати помічником – підтримка когось з «Опоблоку» або Вадима Рабиновича. І це стало б хорошим маркером для їхніх основних противників – Порошенка і Тимошенко.
«Росія втручатиметься у вибори президента України. Але є питання: чи інтерес Кремля допоможе таким, як Юрій Бойко? Справа в тому, що Росія перестає реально оцінювати ситуацію і починає шкодити своїм протеже. Показова ситуація – шарпання між опозиційними проросійськими політиками Бойком і Рабиновичем», – говорить Чорновіл, - «Для Порошенка взагалі пряма поява Росії на політичному ринку дуже вигідна. Хоча, на його думку. навряд чи Москва стане так відкрито працювати на когось із кандидатів. А от пряма робота Кремля проти українських кандидатів може мати ефект. Для Порошенка болісний момент – економічна, політична чи військова дестабілізація. Росія може через так зване патріотичне середовище організувати «третій майдан», «батальйонне братство», провокації з боку ГО «Наждак» і таким чином дискредитувати того чи іншого кандидата. В тому числі, Порошенка. Проти діючого президента також буде і пряма дестабілізація ситуації на фронті».
При цьому, за словами Чорновола, для кандидата від «Опоблоку» і Юлії Тимошенко дестабілізація, особливо в економіці, може зіграти в плюс. Крім якихось крайніх моментів – зокрема, військової ескалації, наголошує експерт. Бо тоді, говорить він, включиться мобілізаційний момент і вибори президента відбудуться знову в один тур.
Добавить комментарий