У ПАРЄ терміново внесли питання щодо дебатів стосовно «Закону про освіту» в Україні

У ПАРЄ терміново внесли питання щодо дебатів стосовно «Закону про освіту» в Україні До проекту порядку денного осінньої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи терміново внесли питання щодо дебатів на тему: «Новий закон України про освіту як головна перешкода вивчення національними меншинами рідних мов».
Остаточний порядок денний осінньої сесії, яка пройде 9-13 жовтня у Страсбурзі, буде затверджений у перший день засідання. Як заплановано, 11 жовтня до ПАРЄ звернеться Президент України Петро Порошенко та відповість на запитання парламентаріїв.
Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон України «Про освіту», який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко. У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть навчатися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.
Водночас у деяких країнах, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей із нацменшин українською мовою. Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту. Міністерство закордонних справ України направило закон «Про освіту» на експертизу у Венеціанську комісію.
Добавить комментарий