Віталій Шабунін про «відкати»: Це звинувачення працівника лобістської компанії, яка брала гроші у фонду Януковича

Віталій Шабунін про «відкати»: Це звинувачення працівника лобістської компанії, яка брала гроші у фонду Януковича Адам Ерелі, екс-посол і екс-прес-секретар Держдепартаменту США, який звинуватив українських антикорупціонерів у «відкатах», останні роки працював у компанії, яка брала гроші у фонду Януковича на відстоювання його інтересів на Заході.
Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції. Нагадаємо, Адам Ерелі, екс-посол і екс-прес-секретар Держдепартаменту США, у статті, опублікованій у «Fox News», звинуватив українських антикорупціонерів у корупції та «відкатах». Гість програми, коментуючи звинувачення Адама Ерелі, наголосив, що ця людина – колишній посол Бахрейну та колишній працівник Держдепу США.
«Останні роки ця людина є лобістом, яка зареєстрована як лобіст і компанія, де він працює чи працював, треба уточнити… Це колишній посол Бахрейну – де Бахрейн, де Україна, ми розуміємо, це половина світу. Останні роки людина працювала лобістом у компанії під назвою «Mercury», яка так само брала гроші у фонду Януковича на відстоювання його інтересів на Заході», – заявив Віталій Шабунін. Гість програми наголосив, що все, що висловлене у статті, не є позицією Держдепартаменту США та не є позицією «Fox News» як видання, оскільки вказаний матеріал розміщений у розділі «Думки».
«У його звинуваченнях немає жодного факту. Жодного!.. Людина стверджує, що Центр протидії корупції працює на «відкатах». Це означає, що ми віддаємо американському посольству готівкою частину грошей, які ми отримуємо грантами», – заявив Віталій Шабунін. Гість програми також розповів про офіційну заяву посла США про те, що посольство пишається співпрацею із Центром протидії корупції.
«Є аналогічна заява керівника місії ЄС в Україні. От ви розумієте різницю ваги слова лобіста, який брав гроші у фонду Януковича, і двох офіційних представників – одного ЄС, іншого США?», – додав голова правління Центру протидії корупції. Гість програми зауважив, що з часу публікації статті минуло менше тижня. Наразі тривають пошуки юриста, який буде вести справу проти Ерелі у США безкоштовно, оскільки, продовжив Віталій Шабунін, судові справи у Штатах – це дорога річ. Голова правління Центру протидії корупції прогнозує, що судовий процес не буде складним, оскільки звинувачення не підкріплені відповідними докуме

Добавить комментарий