У поліції прокоментували бої за агропідприємство на Кіровоградщині

У поліції прокоментували бої за агропідприємство на Кіровоградщині Жодна з недержавних охоронних структур не має повноважень здійснювати правоохоронні функції.
Про таке заявив Сергій Кондрашенко, начальник поліції Кіровоградської області, коментуючи ситуацію навколо спірного майна агропідприємства у с. Бережинка. Він підкреслив: «Відносно ситуації навколо сільгосппідприємства в с. Бережинка Кіровоградського району: учора, 27 червня, до поліції надійшло звернення від приватного підприємства. Заявник є другою стороною в існуючому майновому конфлікті щодо права власності на товариство. Звернення стосувалося безпідставного перебування на території групи невідомих осіб. На місце пригоди виїхали працівники поліції. Як з'ясувалося, на місці дійсно знаходяться особи в камуфляжах та зі спецзасобами. З їх слів, ці громадяни на місці здійснювали охорону порядку. Відповідно до закону правоохоронні функції не мають права здійснювати громадські формування, охоронні фірми та інші особи, які перебували на території сільгосппідприємства безпідставно. Цим людям працівники поліції запропонували залишити територію підприємства, а після їх категоричної відмови - громадян доправили до відділку поліції, де ідентифікували їх особи та перевірили на наявність травматичної і холодної зброї у межах відкритого кримінального провадження».
З метою недопущення правопорушень працівники поліції згідно із законодавством в окремих випадках застосовували спецзасоби. Якщо ж у ході перевірки буде встановлено, що хтось із поліцейських допустив перевищення службових повноважень, їх діям буде надано правову оцінку.
«Ми наголошуємо на тому, що працівники поліції відповідно до своїх повноважень жодним чином не втручаються в майновий спір між двома власниками. Усі ці питання повинні вирішуватися виключно у судовому порядку. На протиправні дії з боку «прихильників» обох сторін конфлікту поліцейські готові реагувати жорстко і в рамках закону», - підкреслив Сергій Кондрашенко, - «Раніше правоохоронці затримали на території цього району групу із 31 особи - за підозрою у рейдерстві. Настільки ж принциповою є позиція щодо перебування і «групи підтримки» з боку іншої сторони конфлікту. Тож ще раз закликаємо сторони не вдаватися до силових протистоянь, не провокувати громаду, а дочекатися вирішення майнового спору як того вимагає закон – виключно у судовому порядку».
Зараз публічну безпеку і порядок на території населеного пункту охороняють працівники поліції і військовослужбовці Нацгвардії України. Начальник поліції Кіровоградщини прибуде до села Бережинка для роз'яснення позиції щодо ролі поліції у врегулюванні цього інциденту.
Добавить комментарий