Ірина Геращенко: Кожен український суд повинен стати антикорупційним

Ірина Геращенко: Кожен український суд повинен стати антикорупційним Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, коментуючи вбивство юриста Ірини Ноздровської, вказала на необхідність посилення силових структур, реформу судів.
На своїй сторінці у ФБ Геращенко написала: «Реформа судів. Там має панувати правосуддя, а не куми і кругова порука... Реформа судів сьогодні є головним завданням і викликом. І це, до речі, і про дискусію щодо антикорупційного суду. Не буває так, що в країні створять один ідеальний суд з ангелами в мантіях, а інші залишаться ось такими бездушними і безфемідними. Потрібно зробити так, щоб кожен український суд став антикорупційним, а не створювати ще один ідеальний новий орган».
Ірина Геращенко окремо звернула увагу на реформу правоохоронних органів: «ВР виділила достатньо коштів з нашого небагатого бюджету на їх фінансування та утримання. Наші західні партнери допомагали з реформуванням. Але ми очікуємо від правоохоронців не лише милих посмішок, а й жорсткої боротьби зі злочинністю, побутовою злочинністю, насильством. Потрібно посилити функції слідства. Загалом правильний закон про люстрацію мав і певні перекоси, оскільки з багатьох структур пішли професіонали – кадрові силовики і «забрали з собою певну школу і професіоналізм. Тому зараз нам дуже потрібно разом зробити все для посилення силових структур, які мають позбутися примар минулого, захарченківщини (мається на увазі колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко, – ред..), але не втратили професіоналізм, нюх, вміння розкривати і запобігати злочинам».
Правозахисницю, юрист І.Ноздровська, яка проживала в с.Демидів Вишгородського району Київської області, було знайдено мертвою в річці 1 січня. Відкрито кримінальне провадження за фактом умисного вбивства. Нардеп від фракції БПП Мустафа Найєм уточнив, що Ноздровська тривалий час домагалася вироку для вбивці своєї сестри Світлани, яку збив п’яний племінник голови Вишгородського райсуду Дмитро Россошанський, за що неодноразово зазнавала погрозам з боку обвинуваченого та його родичів.
«У червні цього року їй таки вдалося домогтися справедливості – Д.Россошанського засудили до семи років позбавлення волі. 27 грудня відбувся розгляд апеляційної скарги – суд відмовив адвокатам вбивці, відправив справу до першої інстанції і продовжив обвинуваченому арешт на 60 діб. Під час засідання суду батько обвинуваченого пригрозив Ірині: «Ти погано закінчиш». А через два дні, в п’ятницю, 29 грудня, Ірина зникла», – розповів Найєм.
Питання розкриття вбивства І.Ноздровської перебуває на особистому контролі голови Національної поліції України Сергія Князєва. Для розслідування вбивства створено оперативно-слідчу групу, до складу якої увійшли співробітники Головного слідчого управління та Департаменту карного розшуку Нацполіції.
Добавить комментарий