Сергій Горбатюк: Певних фігурантів у справах Майдану свідомо виводять з-під відповідальності

Сергій Горбатюк: Певних фігурантів у справах Майдану свідомо виводять з-під відповідальності Зараз відбувається свідоме затягування розслідування злочинів проти Майдану.
Про таке заявив голова відділу спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк: «Немає реальної підтримки від Генпрокурора, керівників МВС, СБУ та навіть керівництва держави. Натомість складається враження, що певним фігурантам справ допомагають уникнути відповідальності. Про підозру повідомлено уже 380 фігурантам, які проходять у справах Майдану. До суду ж направлено 240 обвинувальних актів, також оголошено 49 вироків, із яких покарання позбавлення волі отримали дві особи. Решта ж одержала умовні покарання. Що стосується найбільш резонансних справ – подій 18 лютого, розгону ходи, штурму Майдану чи розстрілів на Інститутській – обвинувальні акти по виконавцях чи організаторах уже направлені до суду. Щодо топових фігурантів, то більшість із них перебуває у розшуку, однак цим особам висунуто підозри щодо організації протидії протестним акціям, починаючи з 30 листопада і завершуючи розстрілами. Хоча до суду направлено понад дві сотні обвинувальних актів, рішень щодо них досі немає. У рамках наших можливостей та повноважень, проводимо роботу із завершення епізодів. Але у нас лише по Києву зареєстровано і розслідується 3 400 злочинів. Тож це не може бути завданням лише одного департаменту. Усе має проводитись комплексно із залученням усіх правоохоронних органів.
Самі керівники держави повинні бути зацікавленими у такому розслідуванні. Виходячи із розвитку подій, бачу пряму зацікавленість у слідчих, прокурорів, родин потерпілих та їх адвокатів. Однак, практично, немає реальної підтримки усіх, хто мав би допомагати – зокрема правоохоронних органів чи їх керівництва. Тут має на увазі Генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голову СБУ та навіть керівництво держави. Ми стикаємось із непідписанням підозр. На словах вони, начебто, не бачать достатньо доказів, але разом із тим мають приймати процесуальне рішення – або підписувати, або пояснювати, чому цього не роблять. Однак цього не відбувається. Є лише затягування часу. Справи затягують у окремих провадженнях проти високопосадовців. Наприклад, колишньому міністру юстицій України Олені Лукаш ще з лютого не було повідомлено про підозру. Понад те, немає жодного законного обґрунтування таких дій. Тож він зізнався: складається враження, що певних фігурантів розслідувань свідомо виводять з-під відповідальності. Звичайно, категорично можу заявляти лише, коли зібрано достатньо доказів. Однак, на це вказують непрямі факти протидії. Такі епізоди стосуються і чинних працівників системи МВС, яким повідомлено про підозру. Керівників департаментів та управлінь не відсторонено».
На думку Горбатюка, якби у силових структурах була проведена належна люстрація, процес розслідувань злочинів проти Майдану значно б пришвидшився: «Але тут йдеться не просто про люстрацію – були усі підстави провести службові розслідування у кожній установі. Таким чином вдалось би чітко показати порушення тими чи іншими працівниками. І у першу чергу – керівниками підрозділів. Це було б підставами для звільнень і тієї законної люстрації, яка б дійсно очистила правоохоронні органи. Найбільше нинішнє досягнення – розслідування охопили, фактично, усі епізоди злочинів. Звичайно, на терміни розслідування впливають наведені мною обставини, але робота триває по всіх напрямках».
Добавить комментарий