НАТО надасть Україні обладнання для посилення кібербезпеки

НАТО надасть Україні обладнання для посилення кібербезпеки Україна та Північноатлантичний альянс підписали у Києві угоду «Про реалізацію Трастового фонду України – НАТО з питань кібербезпеки».
Інтереси української сторони в угоді представляє СБУ, Альянс визначив Румунію країною-лідером Фонду з боку НАТО. Документ підписали заступник генсека НАТО Сорін Дукару та голова СБУ Василь Грицак, заступник директора Румунської служби інформації Крістіан Бізадя. Угода передбачає розбудову в Україні мережі ситуаційних центрів реагування на комп’ютерний інцидент та розгалуженої мережі автоматизованих датчиків подій, інтегрованих в інформаційні мережі об’єктів критичної інформаційної структури.
Станом на 1 липня технічне обладнання та програмне забезпечення для України в рамках першого етапу Трастового фонду перебуває в Україні на базі СБУ, МЗС та Держспецзв’язку. Воно проходить інтеграцію у загальну інфраструктуру національної системи кібербезпеки.
Було схвалено рішення про подальший напрямок розбудови національної системи кібербезпеки з урахуванням можливостей Трастового фонду, а саме: підвищення технічних можливостей України у сфері кібербезпеки шляхом її оснащення автоматизованими датчиками подій та підключення до національної мережі ситуаційних центрів Держспецзв’язку та СБУ; створення центрів кібернетичної безпеки у системі Збройних сил України та Національній поліції з їх подальшим інтегруванням в національну мережу ситуаційних центрів.
Добавить комментарий