Климпуш-Цинцадзе обіцяє українцям літні відпустки із «безвізом»

Климпуш-Цинцадзе обіцяє українцям літні відпустки із «безвізом» Остаточного рішення щодо «безвізу» для України з ЄС ще не було схвалено, залишились кілька процедурних моментів, і вже під час літніх відпусток українці матимуть змогу скористатися безвізовим режимом.
Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, коментуючи питання щодо надання Україні «безвізу». «Остаточного рішення щодо безвізу ще не було схвалено», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Гостя програми нагадала, що остаточного рішення щодо надання безвізового режиму Грузія чекала з березня 2016-го до лютого 2017-го, тобто близько року.
«Ми пройшли це важливе рішення Європейського парламенту, коли європейські парламентарі, представники різних політичних сил, представники різних країн проголосували переважною більшістю за надання Україні безвізового режиму. І, відповідно, зараз ми очікуємо засідання комітету постійних представників країн Європейського Союзу, яке має відбутися наприкінці квітня», – пояснила гостя програми. За цьому засіданні, як пояснила віце-прем`єр-міністр, має відбутися чергове підтвердження цього рішення, і це є одним із процедурних моментів.
«Потім має бути засідання Європейської Ради, де має бути підтверджене це рішення кваліфікованою більшістю країн. Тобто не консенсусом, а більшістю країн, які представляють дві третіх громадян країн Європейського Союзу. Підписання – і я надіюся, що під час літніх відпусток ті, хто хоче скористатися цією можливістю і має змогу нею скористатися вже цього року, із біометричними паспортами зможуть скористатися «безвізом», – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Добавить комментарий