Оксана Білозір підтримала львів’ян, обурених зйомками фільму «Шляхетні волоцюги»

Оксана Білозір підтримала львів’ян, обурених зйомками фільму «Шляхетні волоцюги» Нардеп України Оксана Білозір відреагувала на звернення львівської культурної громадськості з приводу спотворення історії Львові у фільмі «Шляхетні волоцюги», що став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно .
Вона зазначила, що такі проекти можна розцінювати, як продовження гібридної інформаційної війни всередині українського суспільства у всій повноті свого прояву. Адже через такі візуальні образи, через кінематограф, формуються фальшиві уявлення про українську культуру, субкультуру, менталітет.
Про це Білозір написала на своїй сторінці у Фейсбуці: «Львівські батяри – це неймовірно весела, але разом з тим глибока за своїм духовним і філософським змістом субкультура, яка стала одним із важливих культурних феноменів та візитною карткою Львова. Львів’яни щиро поважали веселих та вільних духом батярів. І ця повага донині передається з покоління в покоління. Тож не дивно, яке обурення у львів’ян викликає спроба представити батярів як якихось дрібних злодюжок, як це намагаються зробити автори фільму «Шляхетні волоцюги». Причому, за фінансової підтримки з боку держави. Фактично відбувається паплюження національної культури, підміна понять, навмисно спотворюються історичні назви, русифікуються таблички з назвами закладів. Як можна розцінювати такі проекти, як не продовження гібридної інформаційної війни всередині українського суспільства. У всій повноті свого прояву! Адже через такі візуальні образи, через кінематограф, формуються фальшиві уявлення про українську культуру, субкультуру, менталітет. Чому до зйомок фільму, який співфінансується за рахунок держави, не залучали наукових консультантів, літредакторів (які масово стають безробітними) до вичитки тексту сценарію? Невже нам не потрібно пропагувати літературну українську мову. Не потрібно розповідати громадянам усієї України та усьому світові про унікальні культурні феномени нашої держави. Чи можна уявити собі таку ситуацію у Франції, Німеччині, у сусідній Польщі. Чи це і є рівень нашої культури, рівень самоповаги до себе і поваги до держави, до її культурної спадщини? На прохання громадськості скерувала депутатські звернення до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Міністра культури України Євгена Нищука, Голови Держагентства з питань кіно Пилипа Іллєнка щодо приведення проекту художнього фільму «Шляхетні Волоцюги» у відповідність історичній правдивості та культурній достовірності. Дякую за небайдужість Юрію Винничуку, Мирославі Сидор , Віктору Морозову, Богдану Волошину, Тетяні Вергелес, Роману Матису, Андрію Білонику, Павлу Фероту Богдану Лупі, Петру Радковцю, Івану Радковцю, Наталі Гурницькій, IA ЗІК».
Нагадуємо: у Львові знімають фільм «Шляхетні Волоцюги», що став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Це - римейк польського фільму «Włóczęgі» знятого в 1939 році. Проте львівська культурна громадськість висловлює обурення і рішучий протест проти подачі такого Львова на огляд українського глядача.
Добавить комментарий