Кілька років охорона об’єктів ПАТ «Укртрансгаз» була практично відсутня

Кілька років охорона об’єктів ПАТ «Укртрансгаз» була практично відсутня Співробітники СБУ спільно з Генпрокуратурою запобігли потенційній загрозі виникнення надзвичайних подій на державних магістральних газопроводах.
Про це повідомляє прес-служба СБУ: «Протягом 2013-2015 років керівництво одного з державних охоронних підприємств організувало механізм розкрадання коштів під час виконання договорів з охорони об’єктів газотранспортної системи. Посадовці на «папері» залучали до виконання робіт приватні фіктивні структури, які не мають права, згідно із законодавством, здійснювати охорону державних об’єктів. Через дії чиновників під загрозою опинилося стабільне функціонування стратегічної системи, зловмисники також привласнили мільйони гривень державних коштів».
Співробітники СБ України задокументували, що у цей період охорона об’єктів критичної газотранспортної інфраструктури була фактично відсутня. В умовах російської агресії це створювало потенційні загрози з боку терористичних угруповань та диверсійних груп, що могло привести до виникнення надзвичайних подій у сфері газопостачання. Завдяки роботі співробітників спецслужби, повноцінна охорона об’єктів ПАТ «Укртрансгаз» відновлена.
За результатами розслідування колишньому генеральному директору державного охоронного підприємства та його заступнику повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Обвинувальні акти направлені до судових інстанцій.
Добавить комментарий