У Польщі понад 227 тисяч українців платять внески до соціальних фондів

У Польщі понад 227 тисяч  українців платять внески до соціальних фондів Понад 227 тисяч українців, які працюють в Польщі, охоплені системою пенсійного та соціального страхування.
Про таке повідомляє «Rzeczpospolita»: Українці становлять 68% всіх працюючих в Польщі іноземців, які платять внески до відповідних соціальних фондів. Цезарій Казьмерчак, голови Польського союзу підприємців і роботодавців, розповідає: «Робота українців в Польщі обкладається мега-податками, а їх внесками на пенсійне страхування користується тільки Фонд соціального страхування. Самі українці цих грошей, у вигляді пенсії, ніколи не побачать. Я не вважаю, що робота іноземців повинна обкладатися податком інакше, ніж робота поляків. Йдеться про те, щоб залучити українців, щоб вони залишилися в Польщі на постійне проживання. Якщо ми їх не втримаємо, то вони незабаром переїдуть до Німеччини. І як тоді ми будемо заповнювати зростаючі прогалини на ринку праці? Поки що до українців в Польщі відносяться, як до дешевої робочої сили. Нам потрібна така політика, щоб вони оселилися (залишилися) у нас разом зі своїми сім’ями».
Існують також дані щодо представників інших народів, які працюють в Польщі та охоплені системою пенсійного та соціального страхування. А саме: білоруси – 16 тисяч, в’єтнамці – 6,7 тисячі, росіяни – 5,9 тисяч, молдавани – 4,9 тисяч, французи і туркі – по 2,5 тисячі, вірмени – 2,3 тисячі.
Добавить комментарий