Ляшко: У влади немає ні серця, ні розуму!

Ляшко: У влади немає ні серця, ні розуму! Олег Ляшко пообіцяв не допустити закриття єдиного в Україні будинку відпочинку для людей з вадами зору, який знаходиться у Боярці на Київщині.

Лідер Радикальної партії приїхав у заклад вселити людям впевненість, що не залишить їх напризволяще, та дав слово, що виб’є гроші на ремонт закладу і змусить владу поважати людей з інвалідністю. Тетяна Маташ, директорка будинку відпочинку, який опинився на межі закриття через брак фінансування, каже, що писала в усі інстанції, але відгукнувся на лист лише Олег Ляшко.

«Директор закладу Тетяна Леонідівна написала мені листа про те, що будинок відпочинку під загрозою закриття. Я приїхав для того, щоб підтримати людей. Ми нікому не дозволимо, щоб у вас забрали право оздоровлюватися. Більше того, ми зараз обговорюємо з директором питання ремонту. На ремонт спального корпусу потрібно мільйон гривень. Я обіцяю, що в бюджеті на наступний рік ми знайдемо ці гроші, а також ми вимагатимемо виділення коштів на ремонт ще одного спального корпусу, щоб ще мінімум 150-170 людей мали можливість оздоровлюватися. У тих, хто хоче закрити будинок, немає ні серця, ні совісті, але ми їм вправимо мозок і змусимо поважати людей. Ми з вами!», - наголосив Ляшко.

Політик підкреслив, замість того, щоб закривати медичні, освітні та соціальні заклади, влада має їх будувати.

«Нещодавно закрили унікальну в Україні школу кобзарів. Тепер хочуть закрити єдиний будинок відпочинку для незрячих людей. Перетворили країну на свалку, де все закривають. А я хочу, щоб країна була великим будівельним майданчиком, де все відкриватимуть, ремонтуватимуть та відновлюватимуть. У них може зір і стопроцентний, але вони бачать, як вкрасти, але не бачать, як допомогти. Я змушу і державу, і владу повернутися до вас обличчям, а не задом, як вони сьогодні до вас стоять!», - запевнив лідер РПЛ.

Під час спілкування із Олегом Ляшком відпочиваючі пожалілися й на інші наболілі проблеми: відсутність пільг на проїзд, мізерні пенсії та доплати по догляду за людиною з інвалідністю, дорогі ліки та неможливість вільно пересуватися. У присутності людей лідер РПЛ зателефонував міністру соцполітики Андрію Реві та вимагав від нього вирішити ці питання, а також закликав його не допустити закриття цього будинку відпочинку.

«Закриття будинку означає, що 500 незрячих людей позбавляться можливості оздоровлюватися. Я думаю, що треба знайти цей мільйон, зробити перекиди між бюджетними програмами, відремонтувати це спальне приміщення, щоб люди з упевненістю дивилися у завтрашній день. По Україні 100 тисяч незрячих. Один будинок відпочинку і той хочуть закрити. Я думаю, що це неприпустима річ і мінсоцполітики не може стояти осторонь цього важливого питання. Приїдьте сюди і побачите все на власні очі. Вас люди просять», - звернувся лідер РПЛ до урядовця.

Від себе Олег Ляшко додав, що пріоритет його команди – створення умов для нормального життя і праці людей з інвалідністю.

«Ми добиваємося звільнення від ПДВ продукції, яку виготовляють УТОСівці, щоб вони мали можливість більше заробляти. Також ми вимагаємо від уряду відновлення пільгового проїзду для незрячих людей та повернення 50% пільги на ліки. Сьогодні цю пільгу скасували і незрячі змушені всі свої копійчані пенсії віддавати на медикаменти. Також ми добиваємося перерахунку пенсій для людей із інвалідністю. Незряча людина отримує 600-800 гривень у місяць і 250 гривень той, хто доглядає за нею. Пачка пігулок дорожче коштує, ніж ця допомога від держави. Хай ті, хто виділяють ці мізерні доплати та забирають у людей пільги, хоча б на годину одягнуть на себе пов’язку і спробують прожити. Тоді вони зрозуміють, що таке бути незрячим», - переконаний Ляшко.
Добавить комментарий