У Білорусі знайдено кістяну ложку «старішу за Тутанхамона»

У Білорусі знайдено кістяну ложку «старішу за Тутанхамона» Білоруські вчені виявили знайшли кістяну ложку, вік якої більше 4 тисяч років.
Древній артефакт епохи неоліту виявили білоруські археологи під час експедиції в Бешенковицький район. Один з учасників розкопок, кандидат історичних наук Максим Чернявський прокоментував знахідку: «Артефакт був виявлений під час розкопок в селі Осовець Бешенковицького району у Вітебській області. Це один з десяти археологічних пам’яток Кривинського торфовища, де знаходяться пам’ятники з часів нижнього неоліту до раннього бронзового століття, що становить період близько 3,5 тисяч років. Це вже друга кістяна ложка, яка знайдена в Білорусі. Першу виявили в 1995 році буквально в 16 метрах від сучасної знахідки. Ложка перебувала в пластах північно-білоруської культури – це приблизно друга половина IIІ тисячоліття до нашої ери. Ложці приблизно чотири тисячі років, і вона на добру тисячу років старше товариша Тутанхамона».
Нагадуємо: Тутанхамон – фараон Стародавнього Єгипту з XVIII династії Нового царства, правив в 1332-1323 рр. до н.е. При цьому знаменита єгипетська піраміда Хеопса все ж «старше» ложки – вік дива світу оцінюється в 4,5 тисячі років.
Добавить комментарий