Азербайджанську журналістку не випускають з країни на вручення альтернативного Нобеля

Азербайджанську журналістку не випускають з країни на вручення альтернативного Нобеля Журналістка з Азербайджану Хадіджа Ісмаїлова не зможе приїхати 1 грудня до Стокгольма на вручення їй премії «За правильний спосіб життя» шведського фонду «Right Livelihood Award Foundation».
Цю премію часто називають альтернативною Нобелівською премією. Про таке йдеться в оприлюдненій на сайті фонду заяві: «Причиною цьому є те, що досі не скасована заборона на поїздки за кордон, застосована проти неї, а банківські рахунки Ісмаїлової лишаються замороженими». Альтернативного Нобеля журналістці присудили за мужність і наполегливість у боротьбі з корупцією.
«Ісмаїлова – одна з найвідважніших та найталановитіших журналісток-розслідувачів свого покоління», – заявив голова фонду «Right Livelihood Award Foundation» Оле фон Укскюлль. Журналістка, яка працює на фінансовану США медіакомпанію «Радіо Свобода», за останні роки неодноразово ставала жертвою погроз та шантажу. В Азербайджані вона відома серією матеріалів про корупцію у вищих ешелонах влади та порушення прав людини. У її розслідуваннях фігурує й президент країни Ільхам Алієв. У 2012 році Ісмаїлова, зокрема, розкрила інформацію про шахрайські махінації навколо «Євробачення», фінал якого тоді пройшов у столиці Азербайджану Баку. Ісмаїлова повідомляла про «кумівство» під час будівництва об’єктів до пісенного конкурсу.
У грудні 2014 року журналістку заарештували, її звинуватили за кількома статтями Кримінального кодексу Азербайджану, у тому числі в незаконному підприємництві. Пізніше Ісмаїлову засудили до 7,5 року позбавлення волі, але під тиском громадськості термін журналістці змінили на умовний і вона вийшла на волю вже в травні 2016 року. Після виходу з в’язниці Ісмаїлова заявила про продовження журналістської боротьби. «Я почуваюся молодшою та енергійнішою і буду боротися до кінця», – сказала вона в той час.
Зараз Азербайджан займає 162 позицію зі 180 країн у рейтингу свободи преси міжнародної організації «Репортери без кордонів». Журналістська мережа «Проект з розслідування корупції та організованої злочинності» у 2012 році назвала президента Азербайджану Алієва «найкорумпованішою людиною року». Водночас через підтримку Азербайджаном операцій НАТО західні демократії вочевидь закривають очі на стан справ зі свободою слова та прав людини в цій країні.
Добавить комментарий