У Франції стало більше скарг на поліцію

У Франції стало більше скарг на поліцію Генінспекція національної поліції, яка займається розслідуванням злочинів і правопорушень, скоєних французькими правоохоронцями, представила доповідь за підсумками 2016 року.
У доповіді минулий рік названий «важким». На поліцейських стали скаржитися набагато частіше. Директор IGPN Марі-Франс Монеже-Гійомарк, яка представила доповідь оголосила, що за минулий рік її відомство отримало+1121 припис від прокуратури з приводу звинувачень, висунутих проти співробітників поліції. Це на 22% більше, ніж у 2015 році. Кожен четвертий випадок стосується фактів «навмисного насильства» з боку поліцейських, в кожному десятому мова йде про крадіжки.
Наступного дня після презентації доповіді, 28 вересня, газета «Le Parisien» повідомила про те, що в паризькому передмісті Іссі-ле-Муліно затримали 40-річного бригадира кримінальної поліції. Його підозрюють у розкраданні 6400 євро, вилучених у справі про збройні пограбування. У цей же день надійшла ще одна новина: в суд приcяжних передано справу двох співробітників спецназу кримінальної поліції, звинувачених в «груповому зґвалтуванні» канадської туристки в легендарній будівлі паризького карного розшуку – в будинку 36 на набережній Ювелірів (36, quai des Orfèvres).
З тієї ж будівлі влітку 2014 року винесли 52 кілограма кокаїну. Основним підозрюваним є Джонатан Гюйо – поліцейський з бригади по боротьбі з наркоторгівлею. І хоча директор IGPN підкреслила, представляючи доповідь, що серйозне зростання негативної статистики в значній мірі зумовлена великою кількістю масових акцій протесту в 2016-му, вона все ж вважає, що 121 скарга за рік – «це «кричуща цифра», і пропонує масово оснастити поліцейські ділянки системами відеоспостереження, а самих поліцейських портативними веб-камерами.
Добавить комментарий