В Індії розпочалися протести після вбивства опозиційної до влади журналістки

В Індії розпочалися протести після вбивства опозиційної до влади журналістки Сьогодні, 6 вересня, в Індії почалися акції протесту журналістів і правозахисників, обурених вбивством журналістки Гаурі Ланкеш.
Учасники протестів заявляють, що журналістку вбили через критичні публікації на адресу правого уряду прем’єра Нарендри Моді, і вимагають провести повне розслідування вбивства. Про це повідомляє Радіо Свобода: «Організаторами акцій протесту в різних містах країни виступили журналістські об’єднання, в тому числі Гільдія видавців Індії, Прес-клуб і Асоціація преси. Вони назвали вбивство Ланкеш «грубим зазіханням на свободу преси», а також продовженням серії аналогічних нападів в останні роки, спрямовані проти письменників, художників і науковців, які критикували уряд Моді».

В Індії розпочалися протести після вбивства опозиційної до влади журналістки 55-річна Ланкеш видавала тижневик мовою каннада, поширеною на південному заході Індії, особливо в штаті Карнатака. Журналістку застрелили невідомі біля її будинку в місті Бангалор (штат Карнатака) 5 вересня. Мотиви вбивства офіційно не встановлені. Комітет захисту журналістів стверджує, що Індія має слабкий рівень захисту журналістів, особливо тих, що висвітлюють корупцію в невеликих містах.
Світові ЗМІ називають Гаурі Ланкеш індійською «Ганною Політковською».
Добавить комментарий