Іран виконує ядерну угоду

Іран виконує ядерну угоду Іран введе заходи у відповідь на американські санкції, як тільки новообраний президент Ірану Хасан Рухані повторно вступить на посаду.
Євросоюз впевнений, що Іран виконав свої зобов’язання за укладеним в 2015 році договором про заборону на використання ядерної зброї. Про це заявила офіційний представник глави зовнішньополітичного відомства ЄС Катрін Рей у відповідь на нові санкції, введені Вашингтоном: «На даному етапі ми вважаємо, що всі сторони дотримуються прийнятих на себе цим договором зобов’язань».
Глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні є головою комісії з виконання умов договору. 21 липня комісія провела чергове засідання в Брюсселі, на якому було відзначено дотримання умов договору Іраном. «Історичний» договір був укладений між владою Ірану і шістьма державами-гарантами (США, Францією, Великобританією, Німеччиною, Росією і Китаєм) в липні 2015 року. Згідно з угодою Тегерану дозволяється використання ядерної енергії в мирних цілях. Уряд Ірану зобов’язався суттєво скоротити збагачення урану і дозволити Міжнародному агентству з атомної енергії проводити відповідні перевірки. У 2016 році ЄС почав поетапне скасування іранських санкцій, після того як Тереган виконав свої перші зобов’язання по атомному угодою.
Екс-президент США Барак Обама виступав за зняття санкцій з Ірану. Однак 27 липня Конгрес США проголосував за прийняття нових санкцій відносно Ірану, Росії і КНДР. При цьому в тексті закону йдеться не про іранську ядерну програму, а про порушення в Ірані прав людини, підтримку владою терористичних організацій, а також про останні випробування балістичних ракет. У відповідь влада Ірану назвала американські санкції «порушенням ядерної угоди» і пригрозила США у відповідь заходами. 3 серпня верховний лідер Ірану Алі Хаменеї заявив, що 16 заходів у відповідь будуть введені, як тільки новообраний президент Ірану Хасан Рухані повторно вступить на посаду. Федеріка Могеріні буде присутня на церемонії інавгурації президента Ірану Хасана Рухані, яка відбудеться 5 серпня в Тегерані.
Добавить комментарий