Китай вимагає від Індії вивести війська зі спірного району в Гімалаях

Китай вимагає від Індії вивести війська зі спірного району в Гімалаях Сьогодні Китай зажадав, щоб Делі вивело війська з плато Доклам.
Заява прозвучала на тлі протистояння двох країн навколо спірного регіону, розташованого високо в Гімалаях. Представник міністерства оборони Китаю полковник У Цянь повторив вимогу Пекіна про те, що індійські війська повинні покинути плато Доклам, де Китай будує дорогу до індійського кордону. На цей район також претендує союзник Індії, Бутан.
«Є бажання нагадати Індії, щоб вона не спокушала долю і не чіплялася за якісь фантазії. Наявні у нас військові засоби для захисту суверенітету країни зміцнюються, а рішучість ніколи не слабшала», – заявив представник Міноборони.
Індія раніше закликала до виведення військ обох сторін і проведення переговорів щодо припинення протистояння, яке почалося в червні, коли китайські війська почали будувати на південь дорогу з повіту Ядун в Тибеті.
Нагадуємо: дві ядерні держави мають спільний кордон протяжністю 3,5 тис. км, значна частина якої є предметом суперечок. Китай є ключовим союзником і постачальником зброї для суперника Індії, Пакистану.
Добавить комментарий