В Італії стартував саміт G7

В Італії стартував саміт G7 В італійському місті Таорміна відкрився 43-ій саміт країн Великої сімки (G7).
«Саміт «Великої сімки» відкрився в сицилійському місті Таорміна в п’ятницю традиційним «сімейним фото» лідерів в давньогрецькому театрі курорту Сицилії», – йдеться у повідомленні агентство ANSA. За словами італійського прем’єр-міністра Паоло Джентіоні, господаря зустрічі G7 цього року, переговори на саміті будуть непрості на тлі розбіжностей між європейськими союзниками і адміністрацією президента США Дональда Трампа щодо низки питань, зокрема, торгівлі і зміни клімату. На порядку денному порушуватимуться питання боротьби з тероризмом, міграцією та зв’язків з Африкою.
«Ми закликаємо орінтуватися на конкретні результати з боку країн-членів G7», – сказав Джентіоні перед початком саміту, - «Ми знаємо, що переговори не будуть простими, але дух Таорміна може допомогти нам рухатися в правильному напрямку. В рамках саміту «Великої сімки» буде представлена важлива заява про боротьбу з тероризмом і безпеку».
Голова Європейської ради Дональд Туск також заявив на прес-конференції: «Саміт в Таормині визнаний найважчим з усіх G7. Хотілося б підкреслити відмінності в області зміни клімату, торгівлі та безпеки. ЄС буде робити все можливе для угоди і формування єдності».
Доречі, цей саміт стане першим для президента США Дональда Трампа та його французького колеги Еммануеля Макрона, а також для прем’єр-міністра Британії Терези Мей.
Добавить комментарий