Трамп відмінив у американських школах боротьбу з ожирінням

Трамп відмінив у американських школах боротьбу з ожирінням Дональд Трамп вирішив послабити контроль за стандартами здорового харчування в школах.
Він скасував прийняті попереднім урядом заходи, спрямовані на боротьбу проти ожиріння серед дітей. «Обіди американських школярів знову будуть великими», – написали в своєму прес-релізі міністерство сільського господарства США. Дональд Трамп, який обіцяв під час своєї передвиборчої кампанії повернути Америці її «колишню велич», скасував заходи, спрямовані на боротьбу з ожирінням. Вони були вписані у федеральний закон 2012 року, а саме здорове харчування в школах активно просувала екс-перша леді Мішель Обама.
Згідно із законом, шкільні їдальні могли отримувати гроші з бюджету тільки в тому випадку, якщо обіди відповідали певним стандартам: менше солі, піци, газованих напоїв і підсолодженого молока, а замість цього – більше цільнозернових, фруктів і овочів. Міністерство сільського господарства повідомляє, що вищевказані вимоги коштували бюджету 1,2 мільярда доларів протягом п’яти років. У відомстві запевняють, що ослаблення контролю надасть школам велику свободу дій, а школярі їстимуть з великим апетитом. Міністр сільського господарства Сонні Пердью заявив: «Коли діти відмовляються від їжі, її доводиться викидати. Тоді вони не отримують поживні речовини. Таким чином, сенс самої програми зводиться нанівець».
Мішель Обама акцентувала увагу амриканців на тому, що кожен шостий американець у віці від 2 до 19 років страждає на ожиріння. Близько 30 млн. дітей харчуються в школах за рахунок федерального бюджету. Програма розрахована на бідні сім’ї, проте деякі батьки все ж відмовляються від цієї допомоги, щоб уникнути дискримінації. Тож їхні діти ризикують залишитися голодними.
Слід ще згадати, що в США діє практика під назвою «lunch shaming». Вона полягає в тому, щоб «карати» дітей за несплату за обіди. Наприклад, їх можуть замість гарячого обіду нагодувати лише одним бутербродом. Були також випадки, коли дітей, змушували прибирати зі столу або мити підлогу в обмін на повноцінний обід. Батьки скаржилися навіть в соціальних мережах. Цей феномен отримав масовий характер і був викликаний у першу чергу заборгованістю шкільних закладів. За даними американської Асоціації шкільного харчування, в минулому році несплата досягла 75%.
У Франції безоплатність освіти гарантована законом 1882 року. У 2014 році Державна рада заявив, що шкільна їдальня повинна бути доступна всім дітям без будь-якої дискримінації. Два роки по тому відповідну статтю вписали в закон «Про рівність і громадянство», прийнятому в грудні минулого року. Що ж стосується здорового харчування, то у Франції діють дуже жорсткі вимоги, прийняті в 2011 році відповідно до «національного плану». Він зобов’язує шкільні їдальні годувати учнів тільки збалансованим обідом. Законопроект «Про рівність і громадянство» також зобов’язував шкільні їдальні закуповувати 20% екологічно чистих і 40% місцевих продуктів, однак Конституційна рада скасувала цю статтю. Мотив – порушення парламентської процедури.
Добавить комментарий