Андрій Остальський: Можливість затримати лондонського терориста – невелика розрада

Андрій Остальський: Можливість затримати лондонського терориста – невелика розрада Британське суспільство дуже занепокоєне терактом, який стався у лондонському метро.
Про таке в ефірі каналу ZIK заявив письменник Андрій Остальський, який проживає в Лондоні: «Для англійців теракт не є щось нове – вони живуть із терором уже протягом багатьох років. Тож, незважаючи на вибух, зараз ніхто не боїться, наприклад, їздити у громадському транспорті. Можливо, й справді варто встановити металошукачі біля станцій метро у Лондоні, однак світовий досвід показує, що це не завжди ефективно, особливо в час «пік». Славо Богу, що ця вибухівка, фактично, не зірвалася – здається, лише детонатор. Тому й немає загиблих, а тільки поранені. Але потенційно ми могли б отримати жахливу картина із такими ж наслідками, як у 2005 році. Тому й потрібно якось убезпечувати себе, однак зробити це доволі непросто. Навіть російський досвід показує, що варіант встановлення металошукачів – неефективний».
Остальський зазначив, що є великі шанси, що терориста, який заклав вибухівку, таки впіймають. Адже там працювало багато відеокамер. Поліція зараз їх переглядає і вже точно знає, у яких точках він міг ввійти у вагон.
«Але, враховуючи, що у більшості випадків йдеться про фанатиків, які готові і самі загинути, звичайно ж, можливість його затримання – невелика розрада», – наголосив письменник, - «Вибух став новиною «номер один» у всій Великобританії. Його обговорюють усі ЗМІ, адже люди занепокоєні. Хоча, за його словами, англійці «живуть із терором» уже протягом багатьох років. Звичайно, до цього не можна звикнути, але й це не є чимось новим. Тож, думаю, зараз обстановка у державі – нормальна. Ніхто нікуди не тікає і не ховається. Люди не уникають громадського транспорту. Та все ж вони стурбовані. Це нормальна реакція».
Добавить комментарий