У Львові поляки, американці та українці відзначили День польського війська

У Львові поляки, американці та українці відзначили День польського війська 15 серпня на Личаківському кладовищі делегації трьох держав урочисто відзначила День польського війська. Зокрема, польські та американські військові, які навчають українських бійців на Яворівському полігоні, поклали квіти до могил «Львівських орлят».
Серед присутніх були представники польських громадських організацій, група польських та американських військових, представники Генерального консульства Республіки Польща у Львові та чиновники із мерії. Керівник відділу співпраці поляків в Україні Консульства Польщі у Львові Мар’ян Орліковскі розповів про особливість цього дня для свого народу.
«Це скромна урочистість, але дуже важлива для поляків. Адже, 15 серпня 1920 року була Варшавська битва, яка положила край наступну більшовицького війська на Захід. Ми її називаємо «чудом над Віслою». Адже, все йшло до того, що росіяни переможуть, однак перемогли поляки. Це є також релігійне свято, сьогодні день Діви Марії у католицькому світі. Тому це свято є як патріотичним, так і духовним», – розповів Мар’ян Орліковскі. Крім цього, делегація із США поклала квіти до гробниці американських пілотів, які служили в ескадрильї польського війська тих часів і є поховані на Польському військовому цвинтарі.
Польський військовий цвинтар 1918-1920 рр. – це один з найпомпезніших військових меморіалів, збудованих перед Другою світовою війною на території Східної Європи. Тут поховано 2859 осіб. Більшість з них загинули під час українсько-польської війни 1918-1920 рр. Невелика кількість – у 1919-1920 рр. у боях проти більшовиків, а решта похованих – учасники бойових дій, що померли своєю смертю у 20-30 – х роках. Цей пантеон споруджувався і впорядковувався до 1939 р., згідно проекту студента V курсу відділення архітектури Львівської політехніки, чеха за походженням, Рудольфа Індруха (1892-1927). Як і більшість українських, австрійських, німецьких цвинтарів, польський меморіал було зруйновано та пограбовано після закінчення Другої світової війни. З 1989 р. почалися відновлювально-реставраційні роботи, фінансовані польським урядом та коштами, зібраними в середовищі польської діаспори. У червні 2005 р. відбулися урочистості з нагоди выдкриття та освячення меморіалу на найвищому державному рівні, за участі Президента України Віктора Ющенка та Президента Польщі Алєксандра Кваснєвського.
Добавить комментарий