Барт Ейде: Перемовини щодо возз’єднання Кіпру зайшли в глухий кут

Барт Ейде:  Перемовини щодо возз’єднання Кіпру зайшли в глухий кут Представник ООН Еспен Барт Ейде оголосив про припинення перемовин щодо возз’єднання Кіпру.
Таку заяву він зробив у п’ятницю, 26 травня: «Сторонам не вдалося досягнути «спільної позиції» стосовно скликання фінального саміту, на якому представники Республіки Кіпр та невизнаної Турецької республіки Північного Кіпру спробували б домовитись щодо остаточної угоди про возз’єднання. Були проведені окремі переговори з кожною зі сторін, в результаті чого можна констатувати, що, попри намагання подолати суперечності, немає жодної перспективи досягнути згоди щодо саміту. Планується провести консультації з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем, щоб визначитися щодо подальших дій».
Рішення про припинення переговорів стало найбільшим регресом з часу їхнього початку два роки тому, проте в ООН розраховують на те, що переговорний процес щодо возз’єднання Кіпру не зазнав остаточного провалу. Під час переговорів, які розпочались у травні 2015 року, сторонам вдалось досягнути згоди з багатьох питань, зокрема, щодо розподілу влади у майбутній федерації, проте у безпекових та територіальних питаннях розбіжності у поглядах сторін виявились занадто сильними, щоб досягти компромісу.
Острів Кіпр залишається розділеним на дві частини з 1974 року, коли Туреччина вторглася на Кіпр у відповідь на спробу перевороту задля об’єднання острову із Грецією. Острів розділився на самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру та визнану у світі Республіку Кіпр на півдні країни.
Добавить комментарий