Скільки коштує крісло мера Житомира?

Скільки коштує крісло мера Житомира? Днями ЦВК опублікувала постанову, в якій визначила розміри грошової застави за кандидатство у депутати місцевих рад та на мери. Політологи вже розкритикували цей документ, бо ж прості громадяни знову не зможуть балотуватися у депутати всіх рівнів. Суми, які мають сплатити потенційні обранці, різняться для кожного органу місцевого самоврядування. За бажання стати мером Житомира, наприклад, Сергій Сухомлин, має сплатити державі 10 тисяч 206 гривень. Крісло міського голови Вінниці коштуватиме 13 709 грн. Ті ж самі суми фігурують у постанові для списків політичних партій.
Правда, поки достеменно невідомо - чи буде за це сплачувати сам кандидат, чи заставу внесе політична сила. За логікою, має вносити політична сила. Якщо житомирянин захотів стати депутатом Житомирської обласної ради, партії доведеться викласти 47 тисяч 930 гривень. На Волині це задоволення трішечки дешевше - 37 тисяч 664 гривні.
Найдешевше коштує балотуватися до Житомирської районної ради – це 2 мінімальні зарплати - 2 тисячі 599 гривень. За таку суму можна оплатити два списки депутатів у Кіровоградській районній раді - 1 тисячу 394 гривні. «Найдешевший» міський голова області - у Чуднові. Вартість «змагання» - 240 гривень. А переможцем рейтингу вартості є Львівщина - у одному з районів можна стати міським головою всього за 36 гривень.
P.S. Політологи та спеціалісти з виборчих перегонів визнають, що, підрахувавши затрати на ЗМІ, політичну рекламу, організацію штабів, зарплатню агітаторів та багато чого іншого, Сергію Сухомлину мерські вибори – 2015 обійдуться, ну ніяк не менше ніж, 1,5 млн. доларів. Погодьтеся, дорога забавка, яка ну ніяк не вписується у його декларацію.
Добавить комментарий