ТАК «ДІСТАЛО», ЩО АЖ ОПИНИВСЯ… У ТЕЛЕВІЗОРІ

ТАК «ДІСТАЛО», ЩО АЖ ОПИНИВСЯ… У ТЕЛЕВІЗОРІ Тактика політичної поведінки певних людей іноді просто вражає. Іноді – дивує частою зміною ролей, іміджу та характеру своєї буденної роботи.

У випадку із добре відомим на Житомирщині екс-депутатом Верховної Ради України Віталієм Журавським простежується прямо таки калейдоскопічна зміна його кроків, рухів, промов та заяв. Не так давно, упродовж майже цілого року Віталій Станіславович відновлював свою колишню популярність на теренах своєї малої Батьківщини, очолюючи на Житомирщині громадський рух «Дістало!»

Газета із однойменною назвою періодично нагадувала жителям кількох районів Житомирщини про «полум’яного борця за правду і справедливість», який після поїздок у сміттєвому бачку влітку 2014-го року, одягнувши нового костюма і відновивши психологічну рівновагу, розпочав новий похід на найвищі щабелі української політики. Але одна справа – працювати у селах, посеред народних злиднів, до яких Віталій Станіславович також причетний, як політик із плеяди «попєрєдніков», а зовсім інше – віщати людям про боротьбу із корупцією та зловживання нинішньої влади із екранів телевізорів. Якраз на телебаченні Віталій Журавський сьогодні випробовує себе у якості ведучого програми «Суб’єктивні підсумки», що виходить на телеканалі «NEWSONE».

І тут вся його творча уява та популістична риторика проявляється, як кажуть, «у всій своїй красі». Віталій Станіславович розпочав влаштовувати у прямому ефірі справжні «майстер-класи» для майбутніх кандидатів у Президенти України. Тут тобі прозвучали характеристики усіх можливих претендентів, включно із новобранцями Зеленським та Вакарчуком. Тут таки звучать чіткі поради та рекомендації голосувати за того, хто «ліквідує посаду Президента України», або ж за того, хто «пообіцяє реалістичну програму дій на перших 100 днів своєї президентської діяльності». І все це – на прикладі переконливих аргументів, свідчень від поважних, але невдалих політиків на зразок Олега Блохіна чи Олександра Волкова.

Віталій Журавський дає фори одразу всім відомим шоу-менам від політики, оскільки демонструє унікальну здатність до обговорення фактично будь-якої політичної теми. Куди там Шустеру, Познеру чи навіть Ларі Кінгу! «Суб’єктивні підсумки» у виконанні Віталія Журавського щоразу майорять все новими і новими пропозиціями від ведучого телеефіру, який то закликає повернути «розстрільну статтю» для крадіїв та корупціонерів, то викриває суцільний обман проекту бюджету 2019-го року, називаючи його «кошторисом доїдання країни». При цьому Віталій Станіславович чомусь сором’язливо замовчує свою участь у проїданні тих українських бюджетів, до прийняття яких він був особисто причетним, коли сидів у кріслі депутата Верховної Ради України. Бо кошторис «доїдання» і кошториси «проїдання» - це все ж таки, різні, а, можливо, й неспівмірні речі. Час від часу, аби надати своїй риториці більш переконливого вигляду, телеведучий Віталій Журавський вдається до характеристик діяльності колишніх Президентів України. Якщо точніше – у «Суб’єктивних підсумках» найбільше дістається Віктору Ющенку, якого Віталій Станіславович зображає найбільшим невдахою в українській політиці.

Особливих «Америк» для глядачів телеведучий-дебютант не відкриває, бо кожен українець вже давно належним чином дав оцінку діяльності колишнього «головного бджоляра» України, але цікавою виглядає інша деталь – чому Віталій Станіславович жодного разу не згадує про наслідки президентської діяльності, наприклад, Віктор Януковича? Тим більше, що якраз у епоху діяльності Віктора Федоровича сам Віталій Журавський був у зеніті своєї політично-службової кар’єри. Він, до речі, був чудово обізнаний із усіма деталями «політичної кухні», що варилася у казані «Партії регіонів».

Про ці, аж занадто «суб’єктивні» деталі своєї недавньої біографії пан Журавський сьогодні воліє мовчати. А можливо він ніяк не може забути епізоду із потраплянням до сміттєвого бачка (на фото), який міг завершитися не лише легеньким переляком, але й значно складнішими наслідками для майбутньої кар’єри нинішньої зірки телеканалу «Ньюзван».

Хоча, якщо чесно, не один Віталій Журавський сьогодні відчуває подих майбутніх змін, а тому , як досвідчений гравець, або ж навіть, вже, як кулінар української «політичної кухні», він прагне зварити нову страву для українського народу. Наскільки сподобається українцям те вариво, яке сьогодні готує на телеекрані колишній народний депутат, сьогодні говорити ще зарано. Але мешканці Житомирщини, які обирали Віталія Журавського до парламенту аж два рази, ще раз довірити депутатську посаду людині, яка здатна видавати «рецепти» для когось, але ніяк не наважиться дати належну і справедливу оцінку результатам своєї роботи у стінах парламенту, вже не зможуть.

І навіть популярність на телеканалі «NewsOne» особливих переваг або нових чеснот для Віталія Журавського не принесе. Бо, як кажуть, людей вже насправді дістали. Тих, хто обіцяв і не виконував, хто гарно говорив, але найбільше дбав про себе, в Україні сьогодні дуже багато. І Віталія Журавського цілком заслужено та справедливо можна віднести до когорти таких політиків. При всій повазі до його ораторської майстерності та вмінню вживатися у нові ролі. Наприклад, телеведучого із «суб’єктивним» поглядом на сучасне життя.

Валерій Смоляр
Добавить комментарий