Як компанії Борислава Розенблата намагаються заробляти на будівництві житла для військових

Як компанії Борислава Розенблата намагаються заробляти на будівництві житла для військових Житомирська компанія «Фаворит Опт» зводить казарми у селищі Гончарівське Чернігівської області. Але ці об’єкти вже давно відстають від графіка, а по одному з них Міноборони України розірвало контракт.

Торік за ініціативою президента України Петра Порошенка для військових-контрактників почали будувати «поліпшене» житло: 184 казарми для 23 тисяч військовослужбовців у 21 регіоні України. На реалізацію проекту було виділено 2,6 мільярдів гривень. Розпорядником коштів стало Міністерство оборони.

Перші тендери провели в травні. Завершити будівництво повинні були до кінця 2018 року. Але понад 20 об’єктів уже відстають від графіка. А Міноборони один за одним розриває угоди з підрядниками. Одним з таких підрядників є компанія «Фаворит Опт».

Начальник північного територіального квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Юрій Юрик каже, що на початку серпня мали почати другий поверх, але не встигли зробити навіть першого. До того ж, за його словами, на об’єкті тижнями не працювали люди.

Те, що компанія нехтує умовами договору в Міноборони помітили в липні. Тоді ж почали надсилати листи-претензії й виписували забудовнику штрафи: «Згідно з договірними умовами, організацію оштрафували за несвоєчасне виконання графіку. Сплатили штраф, повторно направили претензії зі штрафними санкціями, але, скажімо так, штрафи не дали результатів», — каже Юрик.

Останній штраф - 7 тисяч гривень - компанія платити відмовилася. 17-го серпня, після тривалих попереджень, Міністерство оборони розірвало договір з підрядником щодо одного з двох будівництв. Але перед цим заплатило 30% передбаченого угодою авансу.

Тепер компанія повинна відзвітуватися за використані кошти й повернути решту. Відтак Міноборони проведе аудит й оголосить нові торги, що значно затягне процес отримання військовими житла. Заступник начальника головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Олександр Чергінець певен, що краще припиняти відносини з недобросовісними підрядниками на початку роботи: «Після розірвання договорів, на проведення повторної процедури закупівель минає від півтора до двох місяців. Але краще одразу втратити цей час, ніж вірити черговим обіцянкам. Умови контракту прописані достатньо жорстко, що дає можливість Міністерству оборони в односторонньому порядку розривати угоди, знімати зобов’язання».
Проти компанії «Фаворит-Опт» уже порушували кримінальне провадження — щодо невиконання ремонтних робіт в опорній школі Донеччини. Фірма належить приватному акціонерному товариству «Фаворит Компані». Саме воно порекомендувало Міноборони «Фаоврит-Опт».

Власники «Фаворит Компані» - дружина, сестра та батько народного депутата Борислава Розенблата. Сам депутат до 2015-го року був заступником голови правління «Фаворит Компані» Ружени Ляшенко. У 2015-му році вона балотувалася до Житомрської міськради від БПП. Чоловік Ружени — заступник начальника відділу управління карного розшуку поліції в Житомирській області.

«Фаворит компані» володіє ще кількома компаніями в Житомирі, керують якими рідні Розенблата.
Після розірвання договору з «Фаворит Опт» робітників компанії почали частіше помічати на будівництві. У Міністерстві оборони певні, що таким чином ті намагаються відпрацювати отриманий аванс, аби не повертати кошти до бюджету.
«Що більше вони відпрацюють, то менше повертатимуть до державного бюджету. От вони закупили цеглу, але ми зарахуємо її лише коли вона буде в роботі. Це тепер в їхніх інтересах», - кажуть у міністерстві.

Техніка на об’єкті чернігівська, а отже орендована. Юристи пояснюють - це свідчить про неточну інформацію, внесену в тендерну документацію. У ній «Фаворит Опт» зазначали, що мають достатньо власного обладнання.

Прораби, які працюють на будівництві в Гончарівському, розповідають, що на «Фаворит-Опт» їх найняли лише місяць тому. Причина затримки будівництва, за їхніми словами, в нестачі робітників. Вони не йдуть сюди працювати через низьку зарплату - 10 тисяч гривень.

За даними Міністерства оборони, на час виходу матеріалу вони уже розірвали 4 договори з трьома підрядними організаціям, які будують нове житло для військових: «Фаворит-Опт», «Перша будівельна монтажна група» і «БМС-БУД». Іще 10 договорів планують розірвати найближчим часом.
Dopingvry
!

!

.
.

Sustanon 250 - http://doping-shop.com/item/74

Testosterona propionat - http://doping-shop.com/item/68

Deca durabolin - http://doping-shop.com/item/67

- http://doping-shop.com/item/50


!

: http://doping-shop.com
: http://doping-shop.com/feedback

  • Нравится
  • 0
Добавить комментарий