У Києві – форум, а у Житомирі – лише балачки

У Києві – форум, а у Житомирі – лише балачки Тепер вже очевидно, що першою ластівкою передвиборчого марафону, який, хоча дуже поступово, але все ж таки стартує в Україні, стала подія, створена Юлією Тимошенко.

Цього разу Юлія Володимирівна назвала своє передвиборче «дитя» «Новим курсом». Десять років тому Ю.В.Тимошенко пропонувала українцям «прорив», але що із того вийшло, знають усі. Чогось занадто унікального Юлія Володимирівна і її команда цього
разу не придумали, а вдалися до аналогу 80-літньої давності, коли «новий курс» для своєї країни запропонував тодішній американський президент Франклін Рузвельт. Як саме відбувалася реалізація «нового курсу» у США, українці зараз точно не згадають, проте куди цікавіше, яким чином лідер партії «Батьківщина» збирається вже за рік чи два реалізувати те, про що казала під час форуму 15 червня 2018-го року.

Про що говорила Юлія Тимошенко у своїй промові в «Експоплазі» - навряд чи хтось згадає, бо йшлося одразу про все, а сама промова тривала майже три години. Але вже після того, як форум завершився, обговорення сказаного і проголошеного додало певної ясності та конкретики. Фахівці та експерти всіх мастей і калібрів, яких на форумі було достатньо багато, сьогодні кожен на свій смак та у міру свого розуміння пробують розказати про «новий аграрний курс», про «економіку знань», пишуть про загадковий «проект індустріалізації 4.0», про обіцянку відмінити податок на додану вартість і навіть про «зелену революцію».

Все це гарно звучить, все це класно вкладається у образ Юліреформаторки, хоча можна легко передбачити, що і конкуренти у розпочатій виборчій кампанії також придумають не менш цікаві та мудрі реформаторські заклики. Он кажуть, що вже 6 липня 2018-го щось подібне до «Батьківщини» робитиме ще один претендент на президентське крісло Анатолій Гриценко. Можливо, у Анатолія Степановича немає грошей на такий само зал, який собі замовила Юлія Володимирівна, але те, що лідер «Громадянської позиції» вміє говорити не гірше за жінку « із косою», можна не сумніватися. Більше того, колишній міністр оборони і також колишній працівник фонду Разумкова, запросто може дати фори не лише Юлії Тимошенко, але й Петру Порошенку, не кажучи вже про Рабіновича, Бойка чи Тягнибока.

Але Бог із ними, із промовцями та їхніми закликами, меседжами та обіцянками, які вже через два-три місяці будуть розтікатися широкими потоками на голови спантеличеного, а головне - розчарованого народу. Питання ж не у тому, хто більше наобіцяє, або – хто довше говоритиме під час форумів, віче, а потім вже й під час партійних з’їздів, які вже восени розпочнуть висувати офіційних кандидатів у Президенти України.

Якщо повернутися до форуму, де проголошувався «новий курс», то головним його задумом мав стати початок масштабної дискусії про майбутнє України. Юлія Володимирівна вже на другий чи на третій день після Форуму у «Експо- плазі» голосно заявила про свою радість із приводу того, що «нарешті розпочалася відкрита, інтелігентна та чесна дискусія». Але, як це часто буває із українськими політиками, лідерка «Батьківщини» починає лукавити, або ж іншими словами – видавати бажане за дійсне. Бо ні на другий, ні на третій і навіть – на десятий день дискусія, наприклад, про «новий аграрний курс» чи розмови про «індустріалізацію 4.0» навіть не розпочиналася. Взагалі то Юлія Володимирівна досить високо підняла планку рівня своєї промови на форумі «Нового курсу», і це є дуже ризикованим кроком для очолюваної нею партії.

Так-так, саме для «Батьківщини», яка мобілізувала до залу «Експоплази» найкращих своїх посланців із усієї України. Не є секретом, що багато хто із делегатів форуму, які пройшли сито відбору у низових структурах «Батьківщини», відверто нудьгували вже після першої години виступу Юлії Тимошенко. Потім, коли Юля виступила і розпочалися презентації, коментарі експертів та обговорення «нового курсу», стало очевидним, що далеко не всі соратники-однопартійці зрозуміли суть сказаного їхньою лідеркою. Тоді виникає логічне запитання: «А як же взагалі партія «Батьківщина» збирається організовувати дискусію, яка начебто повинна допомогти із остаточним визначенням змісту «нового курсу»? Невже Юлія Тимошенко поїде по містах і селах України, де також годинами у залах кінотеатрів чи будинків культури буде розповідати мешканцям сільської глибинки, наприклад, про секрети та шляхи практичного втілення в Україні «зеленої революції»? Але все це потребує мінімум два-три роки часу, бо Україна – це ж не Молдова, не Грузія і навіть не Польща.

Тому уся надія зводилася до того, що «новий курс» негайно почне обговорювати із народом України та ж сама партія «Батьківщина», яка точно хоче посприяти перемозі свого лідера на виборах Президента України. І тут виникає найбільше запитань. Вони – не стільки до Юлії Тимошенко, скільки до членів її партії «Батьківщина». І, зокрема, – до тих, хто живе і працює у Житомирі та на території Житомирської області. Хто із активістів, депутатів, членів бюро та політрад, голів низових партійних організацій ВО «Батьківщина» вже сьогодні зможе говорити зі своїми земляками- житомирянами про «новий курс»?

Реально – щоб так, як Юля – ніхто! Можливо тоді Юлія Тимошенко сама особитсто зможе приїхати до Житомира, потім – до Бердичева чи Коростеня? Але ж далі як? Може хтось вважає, що про напрямки та детальні варіанти «нового курсу» розкажуть ті 50 делегатів від житомирської «Батьківщини», які були присутніми на форумі у Києві 15 червня 2018-го року?

Теоретично це можливо, але як буде у реальному житті? Невже хтось думає, що державні чиновники Геннадій Забродський чи Людмила Янушевич, Олександр Ніколайчук чи Ігор Рибинський візьмуться за руки та й підуть розповідати житомирянам про «новий курс», який запропонувала Україні їх партійна лідерка? Невже Юлія Володимирівна не знає, що депутати більшості рад Житомирщини, які входять до складу фракцій партії «Батьківщина», просто не спроможні, а головне – вони не вміють і не знають, як розповісти людям з «низів» про те, що говорилося на Форумі 15 червня 2018 року. А насправді хтось може собі уявити, яким чином і з якого переляку стане розповідати людям про «новий курс» Юлії Тимошенко бердичівлянин Максим Самчик чи радомишлянин Василь Тужик, які лише недавно «перекочували» до лав «Батьківщини» із теплих чиновницьких кабінетів, а потім – ще й із рядів інших партій?

Не менш цікаво, як саме уявляють собі «новий курс» Юлії Тимошенко і деякі депутати Житомирської обласної ради, які, до речі, також були присутніми на форумі у столичній «Експо-плазі»? По тому, як вони працюють і як почувають себе у рядах депутатського корпусу Житомирської обласної ради, можна сказати тільки одне – їх цілком влаштовує і «старий курс».

Можливо Юлія Тимошенко про це не знає, але ж рядові чи пересічні люди, яким, за словами лідера ВО «Батьківщини», «дали шанс долучитися до відкритої громадсько- політичної дискусії», добре знають, хто є хто серед партійців на місцях. Та й сумнів виникає великий, чи підуть ті, хто чув про «новий курс» особисто із промови Ю.В.Тимошенко, безпосередньо до людей, або, як кажуть, – у народ. Бо, одна справа – посидіти на форумі, а зовсім інша – говорити із людьми. Причому, на вулицях, на ринках, у сільському клубі чи на пошті, якщо вона у селі ще збереглася. Причому не просто говорити, а казати, переконувати людей у тому, що нинішня влада, або, як сьогодні модно казати, – режим, мусять бути рішуче посунуті. Для цього треба не лише вміння, знання про «індустріалізацію 4.0», але й сміливість, чесність та порядність.

Ось якраз із цим активісти від «Батьківщини» на Житомирщині і мають проблеми. Причому – багато і різних. А форуми і розмови про «новий курс» на Житомирщині, швидше за все, завершаться лише балачками або ж, у кращому разі, переглядом чергового виступу Юлії Тимошенко по телевізору, у Фейсбуці. Щоб було зручно і безпечно.

Валерій Ткаченко
Francismor
!
Effect, , , . , :
1. .
2. , : , , facebook, telegram, viber, slack.
3. - Slack, , , . .
4. , .
https://effect.com/

  • Нравится
  • 0
Добавить комментарий